Týden restaurací BVI nabízí honosné večeře i jídla se slevou

Týden restaurací BVI (BVI Restaurant Week) se představí na Britských Panenských ostrovech již podruhé. Zahajovací luxusní „Večeři kuchaře – celebrity“ připraví dva nejoceňovanější kuchaři na BVI. Více než 40 restaurací pak bude podávat tradiční jídla a speciality se slevou. Akce je tak dostupná pro každého.

BVI Tourism

BVI Tourism

Od 22. 11. do 1. 12. 2013 bude probíhat festival Týden restaurací BVI na ostrovech Tortola, Anegada, Virgin Gorda a Jost Van Dyke. Organizátorem je národní turistická centrála, která vyzvala k účasti restauratéry a pozvala výjimečného hosta, Feda Federera.

Týden restaurací se skládá ze tří samostatných částí. Úvodní je „Večeře kuchaře – celebrity“, druhá, která se bude konat na ostrovech Tortola a Virgin Gorda pod názvem „Chutě BVI“. Třetí se jmenuje „Týden restaurací BVI“ a bude probíhat na všech hlavních ostrovech.

Turistická centrála BVI zahájí festival ve čtvrtek 21. 11. VIP Večeří kuchaře – celebrity pro elitní klientelu. Večeře se vstupným 250 USD pro dvojici a 150 USD na osobu se odhaduje na 50-75 hostů.

Své umění tu představí dvě kuchařské celebrity Fed Federer a Ariq Clark-Flex. Fed Federer je vyhlášený švýcarský mistr, který se proslavil unikátní školou vaření „Sex na talíři.“ A místní kuchař Ariq Clark-Flex je ověnčený titulem Junior Chef roku 2013, a zároveň vítězem soutěže mladých kuchařů Janice Blyden Setting Competition. Příjmy z večeře půjdou na ceny této soutěže v příštím roce.

Během Týdne restaurací BVI si můžete ochutnávat místní speciality ve 40 různých restauracích butikového typu za dostupné ceny nebo v některém z pětihvězdičkových rezortů. Snídaně se budou pohybovat v 6-9 USD, obědy za 10-15 dolarů a cena večeří bude odrážet na počtu chodů v rozmezí mezi 20-45 dolary.

„Ochutnejte BVI“ – takový je název dalších dvou zahajovacích akcí. První se bude konat v Noel Lloyd parku na Tortole dne 22. listopadu. Druhá akce na Virgin Gordě v Yacht Harbour Marina proběhne 23. listopadu. Fed i místní kuchaři uvaří na otevřené scéně vzorky, které se budou na místě ochutnávat zdarma, a pak během festivalu podávat v zúčastněných restauracích, ve kterých si zájemci sjednají rezervaci. Každá restaurace bude nabízet tři druhy jídla, která budou na jídelním lístku až do konce festivalu.

Program doplní vystoupení hudebních skupin v rytmu Karibiku.

Více: http://www.bvitourism.com/RestaurantWeek

Sylva Santarová

Destinace měsíce: Britské Panenské ostrovy

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..