Zprávy

Tutistická sezona v Praze 2014 bude ve znamení hudby, romantiky a piva

Pražská informační služba – Prague City Tourism chystá na letošní turistickou sezonu hned několik projektů. Některé z nich mají oslovit domácí návštěvníky, další mají za cíl do Prahy přilákat zejména turisty ze zahraničí. PIS – PCT jimi chce zvýšit návštěvnost metro­pole a přimět turisty, aby se v hlavním městě zdrželi co nejdéle.

Foto: PIS
Foto: PIS

„Děláme maximum pro to, abychom Prahu doma i v zahraničí propagovali jako město, které nabízí neobyčejné zážitky, vzbuzuje příjemné emoce, je přátelské. Kromě jednorázových projektů pracujeme také na těch, které jsou pro cestovní ruch v Praze významné dlouhodobě. Je to například romantický aspekt města, jehož atmosféra je jako stvořená pro svatební obřady, obnovu manželských slibů nebo zásnuby. Stejně tak náš projekt Hudba v Praze letošním rokem nekončí,“ uvádí ředitelka PIS – PCT Nora Dolanská.

Hudba v Praze

V roce 2014 si připomínáme významná výročí předních představitelů české hudební scény. Připravují se vystoupení domácích i světových interpretů a orchestrů, Praha bude dějištěm řady hudebních festivalů. Projekt Hudba v Praze je příspěvkem PIS – PCT k Roku české hudby 2014. Na webových stránkách www.hudbavpraze.czwww.musicinprague.com a mohou zájemci o hudební dění v Praze nalézt inspiraci pro výjimečné kulturní zážitky. Vedle kalendáře akcí, přehledu skladatelů, interpretů a míst s nimi spojených zde lze najít ojedinělou interaktivní mapu metropole. V souvislosti s projektem PIS – PCT vydala rovněž Hudební mapu Prahy, která je zdarma k dispozici v informačních centrech PIS – PCT.

Pražský pivní podzim

Projekt Pražský pivní podzim, který poběží v říjnu a v listopadu 2014, bude opět zaměřen na podporu domácího cestovního ruchu v nízké sezoně. Krajané si budou moci zakoupit výhodný turistický balíček, jenž bude zahrnovat ubytování a speciální nabídku ve vybraných pivovarech, pivnicích a pivních barech. Tipy na místa, která zosobňují pivní kulturu v Praze, poskytne tištěný průvodce.

Road show s mobilním infocentrem PIS – PCT

V květnu a červnu se nové mobilní informační centrum PIS – PCT vydá na road show po jednotlivých krajích ČR. Cílem této cesty bude podpořit povědomí o Praze jako o ideální destinaci pro letní dovolenou.

 

PIS – PCT

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button