Turistický ráj, eldorádo pro rodiny a přírodní idyla na slunečném jihu Salcburska

Nezapomenutelné okamžiky z dovolené mezi tradicí a modernou v Mauterndorfu.

 www.mauterndorf.at

www.mauterndorf.at

Kvetoucí louky, světlé modřínové lesy, přírodní parky a průzračná horská jezera utvářejí okolí Mauterndorfu. Historické místečko se svými nezaměnitelnými domy se stupňovými štíty na úpatí impozantního hradu je pro všechny dovolenkovou idylou, pro rodiny, turisty, horské cyklisty a požitkáře stejnou měrou. Kdo dorazí až sem, bude bohatě odměněn. Impozantním výhledem, tichými okamžiky, ale i různými aktivitami – tak třeba na hoře s atrakcemi Grosseck-Speiereck, na dobrodružných horských cyklotúrách, při dětském raftingu nebo na poznávacích dnech plachtění. Ubytování je v Mauterndorfu nabízeno přibližně 150 hostiteli v rodinných hotelích, na útulných statcích nebo v chatách s panoramaty.

Jasné hvězdné noci a slunečné letní dny nejsou v Lungau, největším rakouském národním parku UNESCO, žádným reklamním slibem: Skutečně, v této oblasti Rakouska je nejdéle sluneční světlo a díky téměř žádnému rozptýlenému světlu ten nejlepší výhled na hvězdy. Idylické místo Mauterndorf se nachází v nadmořské výšce

1 100 metrů a nabízí všechny předpoklady pro aktivní nebo rodinnou dovolenou bez jakýchkoli omezení. V této prázdninové oblasti leží na 60 horských jezer. Jen v samotném Mauterndorfu Vás zlákají místní a turistické okružní trasy, mezi nimi pověstná trasa kolem Trogalmského jezera nebo nová trasa NaturPur s 50 zastávkami pro odpočinek – a pro pravý požitek z přírody. Lungauské lahůdky jsou servírovány jak na hoře, v původních anebo moderních salaších, tak v údolí, v útulných hospůdkách nebo ve výtečné restauraci se 3 kuchařskými čepicemi Mesnerhaus.

Akce a rodinné dobrodružství

Komu k pohybu nestačí jen turistika, ten se může vyhoupnout do sedla: Lungau je nejvýše položená oblast v Rakousku pro E-Bike, ale taky eldorádo pro nadšence jízdy na kole a horské cyklisty. Je zde 15 otevřených horských cyklostezek s celkovou délkou 560 kilometrů, v lyžařském centru Mauterndorf v salaši SMARTY je nabídka speciálního tréninku na horských kolech s downhill sjezdem. Vlastně vůbec celá hora plná atrakcí Grosseck-Speiereck je takovým eldorádem pro malé a velké dobrodruhy: Již na stanici v údolí nabízí dětský svět SMARTY letní tubing, skákací hrad, trampolínu, lezeckou stěnu, hřiště v rytířském duchu, dětské motorové čtyřkolky, autodrom pro go-kart a obří klouzačky. K pestrému týdennímu programu budou děti dovezeny zdarma taxíkem SMARTY od jejich ubytování a zase zpět. Od lyžařského centra Mauterndorf jezdí nahoru směrem na Grosseck kabinová lanovka pro 8 lidí. Kdo se chce oddávat superlativům, ten ať si troufne na let větroněm z nejvýše položeného letiště pro bezmotorová letadla v Rakousku, nebo nostalgickou jízdu po historické Taurachské dráze, nejvýše položené úzkokolejné dráze v zemi.

Hrad plný zážitků, tanec Samsona & Lungau Card

Také hrad plný zážitků Mauterndorf je ten pravý hit pro celou rodinu: s hravě uspořádanými stanicemi, velikým dětským hřištěm a 700 let starou obrannou pevností se z hradu stává současně i muzeum. Již legendární jsou středověké slavnosti, které se konají vždy na začátku července. Rozhodně byste si neměli nechat ujít široko daleko známé Samsonovy tance a průvody s Lungauskými obry, které se konají po celé léto. Atraktivním přídavkem pro perfektní dovolenou je Lungau Card s bezplatnými nebo zlevněnými vstupenkami pro mnoho výletních cílů, jako např. do zábavního koupaliště Mauterndorf, do SMARTY světa nebo do hradu zážitků Mauterndorf.

Kontakt: Tourismusverband Mauterndorf, Markt 52, 5570 Mauterndorf
Tel. +43 (0)6472 – 7949, Fax: +43 (0)6472 – 7949 27, Email: info@mauterndorf.at, www.mauterndorf.at

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..