AkceKam jet?WorkshopyZprávy

Turistický Island se poprvé představil u nás

V pražském hotelu Kings Court proběhl 4. dubna historicky první workshop islandských subjektů cestovního ruchu v České republice. Organizovala jej společnost Travel Advance, která k návštěvě Prahy pozvala 12 partnerů.

Foto: Pixabay

Workshopu předcházela prezentace Islandu, které se ujala produktová manažerka turistické centrály Promote Iceland Oddný Arnasdóttir. Ačkoliv má tato ostrovní země pouhých 350 000 obyvatel, má svým návštěvníkům hodně co nabídnout a turistická infrastruktura je na tu vysoké úrovni. Ostrov o rozloze více než sto tisíc kilometrů čtverečních mají místní profesionálové v cestovním ruchu dopodrobna zmapovaný a přehledně zpracovaný na několika webových stránkách, které pokrývají jednotlivé části země (south.is, west.is, northiceland.is, east.is) včetně hlavního města Reykjavíku visitreykjanes.is a fjordů na západě země westfjords.is. Všech sedm islandských oblastí se uceleně prezentuje i na stránkách inspiredbyiceland.com.

Návštěvnost Islandu se v posledních letech výrazně zvyšuje, v loňském roce sem zavítalo 2,316 milionu zahraničních turistů především ze Spojených států a Kanady, Velké Británie, Německa a Francie. K popularitě země jistě velkou měrou přispívají i divácky oblíbené filmy, např. Hra o trůny, v nichž se lokace drsné islandské krajiny objevují. Místní úchvatná příroda láká rovněž čím dál více českých turistů, jejichž počet se loni vyšplhal téměř na 34 tisíc. Číslo nepůsobí nijak ohromujícím dojmem, nicméně významná je linie růstu, která se během pěti uplynulých let takřka ztrojnásobila.

Oddný Arnasdóttir / Foto: Lenka Neužilová

„V propagaci země cílíme na tři typy turistů – světoběžníky milující zábavu, nezávislé objevitele a milovníky kultury a pohodlí. Jsme nejen zemí přírodních krás včetně hor, ledovců, vodopádů, koní a ovcí, ale na své si tu přijdou i outdooroví nadšenci, pozorovatelé ptáků či fandové do horkých přírodních koupelí. Zklamaní nebudou ani ti, kteří k nám přijedou za kulturou a dobrým jídlem,“ uvedla během prezentace v Praze Oddný Arnasdóttir, která zmínila i fakt, že Island klade důraz na ohleduplnost, udržitelnost a odpovědnost turismu ve své zemi.  

Společnost Promote Iceland přijela do Prahy rovněž s nabídkou spolupráce s českými cestovními kancelářemi, které mají ve svých programech zájezdy na Island. Na webových stránkách v sekci pro profesionály traveltrade.inspiredbyiceland.com najdou zájemci jak marketingové nástroje pro podporu prodeje zájezdů na Island, tak i databázi islandských poskytovatelů služeb, itineráře, přehled akcí a další informace včetně výukového online programu Iceland Specialist pro ty nejzapálenější prodejce zájezdů na tento krásný ostrov.

Foto: Lenka Neužilová

Workshopu v Praze se zúčastnily tyto firmy: Promote Iceland (inspiredbyiceland.com), Arctic Adventures (adventures.is), Elding Adventure at Sea (elding.is), GJ Travel (gjtravel.is), Icelandair (icelandair.com), Iceland Hotels (icelandhotels.com), Íslandhótel (islandshotel.is), Prime Tours (primetours.is), Reykjavík Excursions (re.is), Skólabrú (skolabru.is), Snæland Travel (snaeland.is) a Special Tours (specialtours.is).

Lenka Neužilová

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button