Nezařazené

Turistická informační centra PIS mění svou tvář

Vedle TIC v Malostranské mostecké věži prošla obměnou také ostatní TIC této příspěvkové organizace. Na čtyřech z pěti TIC jsou připraveny novinky letošní turistické sezony, které přispějí k větší komfortnosti návštěvníků. Bohužel PIS i jedno ze svých dlouholetých TIC (v provozu od roku 1989) uzavře, avšak i nadále usiluje o přemístění do důstojnějšího prostoru s efektivnějším využitím. S povděkem kvitovanou novinkou je v každém „íčku“ od června zavedený prodej časové jízdenky na městskou hromadnou dopravu.

 

Foto: PIS
Foto: PIS

 

TIC v Rytířské ulici

První rozdíl, který již zaregistrovali jak návštěvníci, tak kolemjdoucí, je nové aranžmá výlohy, jež je nyní tvořena ručně vyrobenými maketami dominant Prahy. Najdete zde například hlavní budovu Národního divadla, Tančící dům nebo kostel Nejsvětějšího srdce Páně, kterému dominují funkční ručičkové hodiny. Byla zahájena širší spolupráce mezi PIS a Národním divadlem, díky které právě v Rytířské vzniklo oficiální předprodejní místo této kulturně významné instituce a otevírací doba se rozšířila ze všedních dní i na víkendy.

Rytířská 31, Praha 1 – Staré Město, denně 10–18 hod.

 

TIC Staroměstská radnice

V prostorách TIC je od května uveden do provozu bankomat největší směnárenské organizace na světě – Travelex. Jedná se o bankomat, který umožňuje výběr v korunách, ale i jiných měnách, přijímá nejpoužívanější typy karet, ale především nabízí odsouhlasení kurzu a výši jednotlivého výběru. PIS tímto vyjadřuje svůj nesouhlas s neetickými praktikami pražských směnáren, které velkými titulky garantují kurz, na který se ale většina směňujících nedostane. Tento způsob směny nebo výběru měny je považován oproti většině ostatních směnáren za jednoznačně transparentní.

Staroměstské náměstí 1, Praha 1 – Staré Město, denně 9–19 hod.

 

TIC_letiště
Foto: PIS

 

TIC Letiště Václava Havla Praha

Na jaře se TIC na letišti přemístilo z neveřejné zóny Terminálu 2 do veřejné zóny téhož terminálu – příletové haly zemí Schengenu. Ke změně došlo na základě průzkumu, ze kterého vyšlo, že přijíždějící turisté se v neveřejné zóně zdržují jen na nezbytně nutnou dobu a tou je vyzvednutí zavazadel. Ve veřejné zóně pak vznikala poptávka po turistických informacích. PIS tento požadavek vyslyšela.

Příletová hala, Terminál 2, Praha 6 – Ruzyně, denně 8–20 hod.

 

TIC Hlavní nádraží

Po porovnání vynaložených nákladů a efektivnosti s přihlédnutím k prostorám nesplňující aktuální parametry a nabídku běžného TIC, bylo rozhodnuto, že TIC v hale Hlavního nádraží PIS uzavře. Posledním dnem tohoto TIC byla sobota 15. června 2013.

Wilsonova 8, Praha 2 – Nové Město, uzavřeno

 PIS

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button