Turistická centrála WienTourismus se v Praze postará o rozruch brandingem podchodu metra

Návštěvníci Prahy, kteří budou procházet stanicí metra Muzeum, se přenesou do Vídně. Ocitnou se tak ve vídeňské kavárně. Turistická centrála WienTourismus připravila tuto nevšední akci od 1. do 30. září.

Café Central ve Vídni Foto: Wikimedia Commons/Philipp von Ostau

Ilustrační foto, Café Central ve Vídni Foto: Wikimedia Commons/Philipp von Ostau

Pro návštěvníky Vídně je to atrakce, pro místní druhý obývací pokoj, pro umělce a literáty instituce: vídeňská kavárna. Kdo bude v září procházet podchodem pražského metra ve stanici Muzeum, nečekaně vstoupí do úplně jiného světa: do vídeňské kavárny! Velkoplošné polepy upraví celkem 15 stěn podchodu tak, že bude možné navštívit dohromady sedm různých kaváren. Mezi nimi jména tak  neoddělitelně spjatá s vídeňskou kavárenskou kulturou jako Central, Landtmann nebo Prückel. Vychytávka: kavárny byly nafotografovány tak, že kolemjdoucí má pocit, jakoby sám byl uprostřed dění.

Dále budou prezentovány typické vídeňské kávové speciality, mezi nimi klasika jako „Vídeňská melange“ nebo kreace „Maria Theresia“, „Konsul“ či „Franziskaner“.

Vídeňské týdny v Café Louvre

Do kampaně se zapojí také vyhlášené Café Louvre na Národní ulici. Od 3. do  25. září se budou v tradiční pražské kavárně Louvre podávat vídeňské kávové speciality. Například si budete moct ochutnat velké moka ve skle, s pomerančovým likérem, šlehačkou a zdobením.

Online kávový kvíz

Celou akci doplní výherní soutěž online: na www.wien.info/kava můžete vyhrát některý ze 30 požitkářských balíčků vídeňské kávy.

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..