ZahraničíZprávy

Turisté se vracejí do Švýcarska

Po osmi těžkých letech po finanční krizi si hotely ve Švýcarsku podle všeho mohou oddechnout. V roce 2017 ubytovaly téměř tolik hostů, co v rekordním roce 2008.

Letošní masopust v Luzernu.

Turisté opět hojně zařazují Švýcarsko do svých itinerářů. Počet přenocování v hromadných ubytovacích zařízeních ve Švýcarsku vzrostl o slušných 5 % na 37,4 milionu, jak vyplývá s aktuálních údajů Švýcarského spolkového statistického úřadu. Ubytovatelé se tak po osmi složitých letech vracejí k počtu hostů, na jaké byly zvyklí z doby před finanční krizí.

S nárůstem přenocování o 4,2 % se na růstu velkou měrou podílejí sami Švýcaři, tedy domácí cestovní ruch. O ještě výraznějším zvýšení počtu zahraničních turistů svědčí růst přenocování o 6,1 % v této kategorii. Poprvé za osm let přijelo více turistů i ze zemí Eurozóny.

Hlavním motorem příjezdového cestovního ruchu do Švýcarska jsou turisté z Asie, uvádí se ve zprávě organizace Schweiz Tourismus. Hostů z asijských zemí navštívilo loni Švýcarsko o celých 13 % (tj. o 5,2 milionu) více.

Otázka je, zda nárůst bude trvat a pokud ano, jakým tempem. Pro probíhající zimní sezonu očekává Schweiz Tourismus růst počtu přenocování o 4–5 %.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button