DopravaZprávy

Turisté mají novou možnost, jak objevovat Prahu

Téměř po dvou letech příprav a jednání byly do provozu uvedeny první dva patrové vyhlídkové autobusy v barvách Prague Bus Tours, incomingové cestovní agentury společnosti Vega Tour, jež jsou určeny pro přepravu historickým centrem Prahy.

Foto: Lenka Neužilová

Společnost Vega Tour, s. r. o., největší touroperátor luxusních autokarů v České republice, rozšiřuje novou službou Hop On – Hop Off své portfolio služeb turistickému ruchu. „Od počáteční myšlenky na realizaci přes souhlas příslušných orgánů až po volbu dodavatele vhodných autobusů a jejich dodání uběhla řada měsíců. Od 1. května 2018 se ale Praha, tak jako většina ostatních evropských měst, může nyní pochlubit zbrusu novými patrovými vyhlídkovými autobusy, jejichž generálním dodavatelem se stala společnost Volvo Bus Corporation prostřednictvím svého zastoupení v ČR Volvo Group Czech Republic, s. r. o.,“ uvedl na křtu nových autobusů Martin Capoušek, Managing Director společnosti Vega Tour.

„Společnost Volvo jako jediná nabídla dodání kompletních autobusů s nástavbou španělského karosáře UNVI s kompletním servisním zabezpečením zárukami na celé vozidlo. K volbě Volvo jako hlavního dodavatele zajisté přispěly reference z obdobných projektů stavby autobusů, jako např. projekt Student Agency – podvozky Volvo s nástavbou baskického karosáře Irizar,“ doplnil Radko Manda, Sales Manager Volvo Group Czech Republic.

Foto: Lenka Neužilová

Autobusy jsou postaveny na unikátních podvozcích Volvo B5TL konstruovaných primárně pro double deckery anglických měst. Jsou designovány tak, aby poskytovaly maximální stabilitu, jízdní komfort a přitom neomezovaly nástavbáře v provozních parametrech, jako jsou obsaditelnost cestujícími a poloha těžiště. Z důvodu bezpečnosti je horní patro zasklené průhledným plastem a pro zajištění kvalitního výhledu a kontaktu cestujících s okolím v centru města je boční zasklení otevíratelné nebo celkově odnímatelné. Pro snadnou údržbu a dostatečný komfort je autobus vybaven sedačkami Pino s měkčeným sedákem a opěradlem. V zádech sedadel je ovládací panel informačního systému s připojením na sluchátka.

Klienti jistě ocení audio průvodce, který se nabízí ve 14 světových jazycích. Pro děti je na palubě autobusů přichystaný audio průvodce přímo na míru, a to v anglickém a německém jazyce. Malí cestovatelé se tak zábavnou formou dozvědí zajímavé informace o Praze a její historii a zároveň si užijí spoustu legrace při řešení záhady.

Služba Hop On – Hop Off je vhodná pro všechny návštěvníky Prahy, kteří se nechtějí vázat časovým rozvrhem nebo je neláká prohlídka města s průvodcem, a přesto se chtějí o Praze něco dozvědět. Autobusy s kapacitou 76 míst jsou navíc bezbariérové a přizpůsobené pro potřeby osob se sníženou pohyblivostí. Klienti si mohou sami zvolit, které památky chtějí navštívit a kolik u nich chtějí strávit času. Zároveň mohou neomezeně nastupovat a vystupovat na všech 6 zastávkách po dobu 24 hodin nebo 48 hodin dle zakoupené jízdenky. Kromě standardních jízdenek je možnost zakoupení jízdenky obsahující 45minutovou plavbu originální historickou lodí, opět s platností 24 hodin nebo 48 hodin, nebo prohlídku Pražského hradu s průvodcem.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button