Nezařazené

Tullamore D.E.W. otevřela v Irsku nové centrum pro návštěvníky

Chystáte se do Irska a máte rádi tullamorku? Nenechte si ujít novou turistickou atrakci – Tullamore D.E.W. Visitor Centre

Foto: archiv Tullamore D.E.W. Visitor Centre
Foto: archiv Tullamore D.E.W. Visitor Centre

 

Světoznámá značka Tullamore D.E.W. otevřela ve své domovině v irském městě Tullamore velkolepé návštěvnické centrum. Je umístěno v budově bývalého celního skladu z 19. století, kterým prošla veškerá whisky vyrobená v Tullamore destilerii, přímo na břehu Grand Canal. Právě po něm se v minulosti vozila whisky Tullamore D.E.W. do hlavního města Dublinu. Rozsáhlá expozice Tullamore D.E.W. Visitor Centre se rozprostírá ve třech patrech budovy a své hosty seznámí s příběhem značky Tullamore D.E.W., který mapuje život a odkaz Daniela E. Williamse, zakladatele Tullamore Dew, jehož iniciály byly propůjčeny této značce. Návštěvníci tak mají možnost se seznámit s kompletním procesem výroby irské whisky, jednoho z největších irských exportních artiklů, od výběru surovin přes destilaci až po míchání a zrání v sudech.

Expozice kombinuje moderní audiovizuální prezentaci s ukázkami historických předmětů a dobovými obrazy. Na konci prohlídky si hosté mohou odpočinout v typickém baru nebo bistru a vychutnat si tullamorku zdarma. Nachází se zde také turistická kancelář, která slouží každý rok mnoha tisícům návštěvníků při jejich návštěvě Tullamore v hrabství Offaly, jež leží v překrásných irských Midlands.

vb

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button