TTG TIP: Den, kdy se otevřou Modré dveře

První jarní den si v terapeutickém centru Modré dveře můžete vyzkoušet sami vyrobit originální náušnice, náhrdelník nebo jinou ozdobu. V rámci dne otevřených dveří si budete také moct koupit hotové výrobky za cenu materiálu. Akce proběhne od 9 do 19 hodin, polední přestávka potrvá mezi 12. a 13. hodinou.

Foto: Archiv Modré dveře

Foto: Archiv Modré dveře

Dopředu objednané skupiny mohou využít prohlídku terapeutického centra i s výkladem. Objednat se můžete na modredvere@modredvere. Modré dveře najdete na náměstí Smiřických 39, Kostelci nad Černými lesy. Navíc můžete posedět v kouzelné kavárně s příjemnou atmosférou.

Terapeutické centrum Modré dveře nabízí sociální služby, krizovou pomoc, klinického psychologa a psychoterapii. Pomáhají nejen lidem v krizové situaci, ale také nabízejí volnočasové aktivity, čímž pomáhají zbavit se komplexu „malého města“ a otevírají se tak opravdu každému. Člověk se tak nemusí stydět, že jde za psychologem, může docházet také na keramické dílny, jógu, anglický či francouzský jazyk.

Co je to krizová intervence a komu je určena?

Modré dveře nabízejí službu krizové intervence, tedy akutní psychickou pomoc lidem, kteří se dostali do nepříznivé životní situace. Jsou otevřeni lidem v nejrůznější zdravotní kondici (s výjimkou akutně intoxikovaných a agresivních klientů) –  v šoku z nové zprávy, v psychické krizi, ve fázi rozhodování aj… Jedná se o konzultaci s odborníkem, který vám pomůže při hledání řešení a poradí ohledně dalších služeb, které klient může využít (návazné sociální a zdravotnické služby, psychoterapie, sociální dávky, psychiatrie atd.).

Foto: Archiv Modré dveře

Foto: Archiv Modré dveře

Pomáhají např. se stavy, kdy zasáhla živelná pohroma nebo kdy se člověk dostal do náročné životní situace: např. ztráta zaměstnání, domácí konflikty, rozpad partnerství či rodiny, vážné onemocnění vlastní nebo blízkého člověka, úmrtí v rodině, zážitek potratu, traumatu apod. To může spustit stresovou reakci, jejíž zvládnutí vyžaduje odbornou pomoc.

Dále tato služba určena těm, u nichž vlivem více faktorů propukají psychické potíže. Mezi ně patří například deprese a úzkostné poruchy včetně strachu z lidí, záchvatů paniky a nutkavých poruch. V Modrých dveří se mohou poradit i ti, u nichž je podezření na rozvoj vážnějších duševních poruch (např. schizofrenie) a jejich příbuzní.  V neposlední řadě poskytují akutní pomoc lidem, kteří již duševní poruchou trpí, a došlo k jejímu zhoršení a je třeba neprodleně zasáhnout.

Kontaktovat Modré dveře můžete osobně bez objednání v pracovní dny 8:00 – 16:30 (Terapeutické centrum Modré dveře, náměstí Smiřických 39, Kostelec nad Černými lesy) nebo na telefonu 725 830 830.

Služba je anonymní, bez omezení věku a zcela zdarma.

red

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..