TTG doporučuje: workshop rentgenového naslouchání s Judy Rees

Unikátní metodu „rentgenového“ naslouchání, která je úvodem do konceptu „Clean Language“ si můžete vyzkoušet s britskou expertkou Judy Rees, která přijede do Prahy. Workshop X-Ray Listening se koná 13. 6. – 14. 6. 2013 v Praze.

Ilustrační foto, Socha Antonyho Gormleye "Untitled [Listening]", Maygrove Peace Park Autor: Mike Quinn

Ilustrační foto, Socha Antonyho Gormleye „Untitled [Listening]“, Maygrove Peace Park Autor: Mike Quinn

Jedná se o techniku pracující s jazykem a metaforami, která posunuje vaše schopnosti jednání s klienty, podřízenými i partnery na další úroveň. X-Ray Listening workshop doporučujeme především koučům, trenérům, ale také ředitelům firem, manažerům a obchodníkům se zkušenostmi s koučinkem. Výuka bude probíhat v anglickém jazyce.

We would like to offer you the chance to enhance your techniques to a higher level though the X-ray Listening method. I had the chance to attend similar training in the past and therefore can highly recommend its impact on existing coaching skills. It brings fantastic results. We are, already after the second time, bringing a UK expert, coach and lecturer Ms Judy Rees, over to Prague to introduce this method, which she invented.

Let us invite you to a two-day workshop, where you can learn and practice a new way of understanding people, and how their minds actually work. By helping your clients, colleagues and others to explore the metaphors which lie behind their conscious thinking, you will find it much easier to truly understand them, motivate them and help them to change.

Who can benefit the most?

Coaches, Trainers, Facilitators, NLP Practitioners, and Company owners, CEOs, Managers.

Coaching can benefit anyone who wants to move forward with their life and is willing to take some action to get where they want to go.

Podrobnější informace najdete zde/ More information here.

Autor fotografie: Mike Quinn

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..