Trofeje z Afriky v Kuníně

Na zámku v Kuníně na Novojičínsku budou k vidění lovecké trofeje z Afriky. Krátkodobá výstava bude o víkendu do pondělí. Ukončí tak letošní návštěvnickou sezonu. ČTK to dnes řekl kastelán objektu Jaroslav Zezulčík. Trofeje zapůjčil novojičínský lovec a cestovatel Pavel Míček, který bude k dispozici návštěvníkům i při komentovaných prohlídkách 28. října.

Antilopa kudu

„Zámek Kunín přichází ještě na konec sezony s překvapením pro návštěvníky. Lovecký pokoj ozdobí trofeje velkých afrických zvířat. Do zámku je zapůjčil novojičínský lovec a cestovatel Pavel Míček,“ uvedl Zezulčík. Dlouholetý myslivec se v roce 2007 vydal na svou první loveckou výpravu do Afriky. Tehdy zastřelil i antilopu kudu, která pak byla ohodnocena jako největší trofej na světě. Mezi 16 zapůjčenými a vystavenými trofejemi bude i tento kus. Kudu velký je jedna z největších a nejznámějších antilop. Dospělé zvíře může vážit až 315 kilogramů.

Zezulčík dodal, že o svých loveckých výpravách pak bude Míček návštěvníkům vyprávět během komentovaných prohlídek 28. října.

Kunínský zámek je jedním z nejcennějších barokních zámků severní Moravy a Slezska. Navrhl jej architekt Johann Lukas von Hildebrandt na přání hrabat z Harrachu, kteří si koupili starou kamennou tvrz a nechali ji v roce 1726 Hildebrandtem přestavět do současné podoby dvoupatrového barokního zámku.

Autor Adéla Štechová (Články)


Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..