Nezařazené

Tři tipy na cestování s androidem

Určitě si při cestování berete mobilní telefon s sebou. Zkuste ho vybavit aplikacemi, které se vám budou cestou hodit.

Foto: Archiv redakce
Foto: Archiv redakce

 

keepTip 1: Mluvení do poznámkového bloku aneb přepíšu, co namluvíš

Na Googlu si můžete spustit novou službu – poznámkovou aplikaci Google Keep. Používat ji můžete buď z webového rozhraní Google Drive, nebo jako aplikaci pro OS Android. Keep se soustředí na rychlé zachycování myšlenek, které vás napadnou někde na cestách, a vyznačuje se velmi jednoduchým rozhraním uložení. Mobilní uživatel má v aplikaci čtyři možnosti, jak poznámku uschovat. Napsat novou textovou poznámku, vytvořit nový seznam se zaškrtávacími políčky, namluvit poznámku na mikrofon (s tím, že ji Keep automaticky převede do textové podoby) nebo vložit do poznámky obrázek vyfocený mobilním fotoaparátem. Pokud Keepu v telefonu povolíte synchronizaci, najdete své poznámky také ve svém účtu u Googlu.

 

 

latitudeTip 2: Monitorujete polohu auta, psa, přátel?

Jak GPS v mobilu využít? Představte si, že s kamarádem cestuje na dovolenou. On však se svou rodinou jede jiným vozem. Pokud si nastavíte oba sdílení vaší polohy přes maps.google.cz (služba Latitude), můžete zjistit, kde se váš kamarád právě nachází. GPS v mobilu využívá také mobilní aplikace Endomondo. Tato bezplatná aplikace zase umí veškerý pohyb zaznamenat do mapy, vypočítat délku a převýšení procházky a po jednom kliknutí vše publikovat na webu. Endomondo využívají například i cyklisté, kteří si měří průměrnou rychlost a vzdálenost výletu. GPS v mobilu je prostě vynikající pomocník, proč ho tedy nevyužít?

 

 

Translate-iconTip 3: Když mám mobil, umím 60 jazyků

Google Translate určitě znáte. Víte však, že existuje off-line verze pro verzi Android 2.3 a novější? Tato mobilní aplikace umí přeložit až 60 jazyků. Můžete namluvit různé fráze, které se vám přeloží do textové podoby zvoleného cizího jazyka. Můžete také obráceně poslouchat výslovnost pro dané cizí slovo. Oblíbené překlady si můžete uložit, abyste je mohli rychle vyhledat a zopakovat si je off-line.

 

Ing. Aleš Kubica

Manažer pro mobilní weby Drosera – internet professional

www.drosera.cz

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button