DopravaMěsta & regiony ČRZprávy

Tři nové přímé linky z Prahy: Lyon, Bordeaux a Marseille

Francie se stává českým turistům ještě otevřenější. V nedávné době byly z Prahy otevřeny dvě nové linky, další se připravuje na podzim.

Letiště Lyon, foto: Pixabay

Linka mezi Lyonem a Prahou (2x týdně) je již od 12. dubna 2019 novým letem společnosti Volotea. Z francouzské mekky gastronomie, Lyonu, to máte blízko jak do vinic oblastí Côtes du Rhône nebo Beaujolais, tak do sopečné krajiny Francouzského středohoří, na lyže do Alp i za levandulovými poli oblasti Drôme. Do Lyonu létá i společnost Hop!.

Z Prahy do Marseille (3x týdně) létá od 2. dubna 2019 společnost Ryanair. Otevírá tak bránu do Provence, která je nejen historickým přístavem a městem s římskou minulostí, ale také ideálním výchozím bodem pro poznávání nádherných zálivů národního parku Calanques, pozorování plameňáků v rezervaci Camargue, barevného provensálského venkova, levandulových polí Luberonu i měst s bohatou tisíciletou historií, jako jsou Avignon, Nîmes, Arles, Aix en Provence… Do Marseille již několik sezon létá i společnost Volotea.

Společnost Ryanair připravuje od 27. října 2019 nové spojení mezi Bordeaux a Prahou (2x týdně). Umožní vám poznat město, kde se s vinicí potkáte už na letišti a na vinici dojedete třeba i tramvají, kde je víno všudypřítomné a kde se také moderní architektura a urbanismus harmonicky snoubí s historickou zástavbou. Okolní kraj, Nová Akvitánie, je zvlněný kraj vinic i nekonečných písečných pláží Atlantiku, netušených památek a malebných vesniček… Do Bordeaux již několik sezon létá i společnost Volotea.

Letiště Charles de Gaulle Paříž, foto: Pixabay

Celkem se přímým letem z Prahy nabízí devět francouzských destinací:

Paříž CDG – 9–13 letů/den – Air France, ČSA/Smartwings, easyJet, Vueling

Paříž Orly – 2 lety týdně – Transavia

Paříž Beauvais – 3 lety/týdně – Ryanair

Nice, nově celoročně – 6–10 letů/týdně – ČSA/Smartwings

Lyon – 8–9 letů/týdně – Hop!, Volotea

Marseille – 5 letů/týdně – Volotea, Ryanair

Toulouse – 2 lety/týdně – Volotea

Bordeaux – 4–5 letů/týdně – Volotea, Ryanair

Nantes – 2–5 letů/týdně – Volotea

Štrasburk – 3 lety/týdně – ČSA

Bâle-Mulhouse – 4 lety/týdně – easyJet

 

Newsroom TTG

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button