Partnerská sekceTrendyZprávy

Třetina lidí nemá ze své práce radost. Štěstí zaměstnanců však firmy nemusí nic stát

I když je situace na trhu práce vzhledem k vysoké zaměstnanosti příznivá, třetina lidí nemá momentálně ze své práce radost. Vyplynulo to z výzkumu LMC JobsIndex ze září 2018, který proběhl před mezinárodní listopadovou konferencí Happiness@Work. Jaké konkrétní a jednoduché změny by měli zaměstnanci i manažeři zavést, aby sebe i své kolegy udělali šťastnějšími, poradí přední světoví i tuzemští experti.

Z výzkumu LMC JobsIndex dále vyplynulo, že téměř 55 % zaměstnanců si myslí, že je jejich práce pro firmu nebo společnost velmi důležitá. Polovina všech dotázaných však uvedla, že je práce momentálně nenaplňuje a stejný počet lidí také přiznal, že vůbec není na svého zaměstnavatele pyšný.

„V práci stráví lidé za celý život přes osmdesát tisíc hodin. Jedná se tak o druhou nejčastější činnost hned po spánku. Někteří v práci trpí, jsou naštvaní, není jim dobře a nemohou se dočkat, až bude konečně večer, víkend či dovolená,“ říká Michal Šrajer, první manažer štěstí v České republice a spoluzakladatel konference Happiness@Work, a dodává: „Naší misí je pomoci co nejvíce lidem, aby mohli být šťastnější a spokojenější, a to jak v práci, tak potažmo i v osobním životě.“

Několik vědeckých studií již dokázalo, že to, jak se lidé v práci cítí, má veliký vliv na produktivitu, osobní růst, vzájemnou důvěru, ale třeba i zdraví nebo rodinné vztahy. Štěstí v práci je jedním z klíčových faktorů, které mohou ovlivnit život lidí i úspěšnost firem, ve kterých působí. Mít šťastné zaměstnance přitom nemusí téměř nic stát, jde jen o to chtít se změnit a být lepší.  

„Každý je strůjcem svého štěstí v práci. Úkolem lídrů je pak vytvářet podmínky a stabilní, odpovědné i férové prostředí, ve kterém mohou být všichni spokojení,“ popisuje Monika Hilm, ředitelka hotelové sítě Vienna House v České republice, spoluzakladatelka konference Happiness@Work a autorka knihy „Put your people first and the rest will follow“.

Konference Happiness@Work proběhne 15. 11. 2018 v Kongresovém centru v Praze a vystoupí na ní přední světoví experti v oblasti štěstí v práci, Sonja Lyubomirsky, profesorka a místopředsedkyně pro psychologii na Kalifornské univerzitě v Riverside, či Alexander Kjerulf z Woohoo inc. O konkrétní zkušenosti z tuzemského prostředí, zejména v oblasti implementace štěstí v práci, se podělí Josef Dvořáček, spolumajitel a ředitel společnosti Sonnentor, nebo Leoš Jiřele z rodinného výrobního družstva Solea, které propojuje výrobu a handikepované lidi. Vstupenky v hodnotě od 3000 Kč je možné zakoupit na www.stestivpraci.cz.

O konferenci

Dne 15. listopadu 2018 proběhne již 4. ročník konference Happiness@Work (Štěstí v práci), a to v Kongresovém centru v Praze. Každoročně se konference účastní na 300 podobně smýšlejících leaderů, manažerů, ředitelů a HR pracovníků napříč všemi obory. Jde o unikátní koncept spojení vědeckých studií a úspěšných byznysů. Inspirací pro konference byly studie, které ukazují, že štěstí v práci je dobré pro zaměstnance i byznys samotný, protože šťastnější lidé jsou efektivnější, méně vystresovaní, vykazují nižší absence a celkově se projevuje nižší fluktuace. Tématy a cílem Happiness@Work 2018 je pomoct budovat firmy, ve kterých budou lidé lidmi a zároveň byznys poroste.Vstupenky na konferenci jsou k dispozici za 3 000,- Kč (bez DPH), simultánní tlumočení mezi angličtinou a češtinou (a naopak) je zajištěno. Hlavními partnery konference jsou Vienna House Czech Republic a Deloitte. Více na www.stestivpraci.cz

O průzkumu

V průzkumu LMC JobsIndex, jednoho z partnerů konference, ze září 2018 odpovídalo 1001 respondentů ve věku 18 až 65 let. Respondenti byli zaměstnáni v ČR, jejich navážení odpovídalo české zaměstnanosti.

Newsroom TTG

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button