Třetina lidí chce cestovat za zdravím

Až třetina lidí je ochotna cestovat do zahraničí kvůli levnějšímu zdravotnímu nebo zubnímu ošetření. Vyplývá to z průzkumu agentury Ipsos ve 24 zemích světa. Nejvíce ochotni jsou ke zdravotní turistice Indové, nejméně naopak Japonci. „Koncept zdravotnické turistiky je dobře přijímán v mnoha zemích,“ uvedl analytik Ipsos Nicolas Boyon. „Kromě Japonska je v každé zemi, ve které jsme se ptali, nejméně třetina spotřebitelů otevřena této myšlence.“

Ilustrační foto Zdroj: Dreamstime

Ilustrační foto Zdroj: Dreamstime

Ať už z ekonomických důvodů nebo kvůli dojmu, že je jinde čeká lepší ošetření, od kosmetických po život zachraňující operace, jsou nejvíce ochotni podniknout cestu do zahraničí kvůli zdravotní péči Indové, Indonésané, Rusové, Mexičané a Poláci. Na opačném konci se umístili Japonci, Korejci, Španělé a Švédové.

Nejochotnější k cestám za zdravím jsou ve všech zemích mladí do 35 let. Naopak nejmenší zájem o zdravotní turistiku mají lidé ve věku 50 až 64 let.

Zdravotní turistika zahrnuje širokou škálu procedur. Podle údajů Organizace zemí pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) mezi nejžádanější patří zubní péče, kosmetická chirurgie či léčba neplodnosti, napsala agentura Reuters.

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..