HotelyMěsta & regiony ČRZprávy

Třetí ročník projektu Noc Hotelů proběhne v Praze a dalších městech 25. ledna

V rámci 3. ročníku projektu Noc Hotelů se 25. ledna 2019 otevřou nejen pražské, ale i brněnské, olomoucké, ostravské, karlovarské a další hotely. Každý z nich bude možné si prohlédnout a strávit v nich noc za symbolickou cenu.

Foto: Pixabay

Prostřednictvím této akce chtějí organizátoři poděkovat Pražanům a obyvatelům dalším zapojených měst za podporu turismu, za vstřícnost k návštěvníkům města a v neposlední řadě za toleranci některých negativních vlivů, které jsou s turismem spjaté. Podstatou poděkování je „otevření hotelů“ rezidentům, a tedy možnost s nimi navázat vzájemně bližší vztahy a zároveň jim nabídnout nový zážitek v jejich městě odhalením některých zajímavostí hotelových provozů nebo aktivit, které dělají pro podporu života obyvatel města. Každý hotel nabízí dle svých možností určitý počet pokojů. Jak tomu bylo i v předchozím ročníku, hotely si samy vybraly ze tří symbolických cenových hladin 777 Kč, 999 Kč, 1111 Kč. Jednotlivé hotely nabídnou účastníkům této akce nejen své služby, ale připraví pro ně i doprovodný program v podobě prohlídky technického zázemí hotelu, tzv. „show round“. Většina z partnerů nabízí ještě další doprovodný program pro tuto akci, a to v podobě slevy na různé aktivity. V Praze budou moci zájemci navštívit ve dnech 25.–26. ledna s 50% slevou Staroměstskou radnici a okruh B na Pražském hradě. Muzeum hlavního města Prahy připravilo 50% slevu z plného vstupného do Hlavní budovy muzea, Domu U Zlatého prstenu, Novomlýnské vodárenské věže a Malostranské mostecké věže. Národní galerie nabídne snížené vstupné na expozici „Evropské umění od antiky do baroka“ ve Šternberském paláci. V minulých ročnících byly doprovodné akce ze strany veřejnosti velmi kladně hodnoceny.

Fakta o Noci Hotelů 2019:

Celkem zapojeno: 145 hotelů, 1771 pokojů

Praha 77 hotelů – 973 pokojů

– partneři: Magistrát hlavního města Prahy, Prague City Tourism, Muzeum hlavního města Prahy, Národní galerie v Praze a Správa Pražského hradu

Brno 11 hotelů – 172 pokojů

– partneři: Magistrát města Brna, Turistické informační centrum Brno.

Olomouc 7 hotelů – 150 pokojů

Karlovy Vary 12 hotelů – 94 pokojů

Ostrava 6 hotelů – 72 pokojů

V sekci Ostatní se zapojila například tato města: Kutná Hora, Dobříš, Plzeň, Litomyšl,

Lipník nad Bečvou. Do akce se zde zapojilo celkem 32 hotelů, které nabídly 310 pokojů.

www.NocHotelu.cz

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button