Třetí ročník projektu Noc Hotelů proběhne v Praze a dalších městech 25. ledna

V rámci 3. ročníku projektu Noc Hotelů se 25. ledna 2019 otevřou nejen pražské, ale i brněnské, olomoucké, ostravské, karlovarské a další hotely. Každý z nich bude možné si prohlédnout a strávit v nich noc za symbolickou cenu.

Foto: Pixabay

Prostřednictvím této akce chtějí organizátoři poděkovat Pražanům a obyvatelům dalším zapojených měst za podporu turismu, za vstřícnost k návštěvníkům města a v neposlední řadě za toleranci některých negativních vlivů, které jsou s turismem spjaté. Podstatou poděkování je „otevření hotelů“ rezidentům, a tedy možnost s nimi navázat vzájemně bližší vztahy a zároveň jim nabídnout nový zážitek v jejich městě odhalením některých zajímavostí hotelových provozů nebo aktivit, které dělají pro podporu života obyvatel města. Každý hotel nabízí dle svých možností určitý počet pokojů. Jak tomu bylo i v předchozím ročníku, hotely si samy vybraly ze tří symbolických cenových hladin 777 Kč, 999 Kč, 1111 Kč. Jednotlivé hotely nabídnou účastníkům této akce nejen své služby, ale připraví pro ně i doprovodný program v podobě prohlídky technického zázemí hotelu, tzv. „show round“. Většina z partnerů nabízí ještě další doprovodný program pro tuto akci, a to v podobě slevy na různé aktivity. V Praze budou moci zájemci navštívit ve dnech 25.–26. ledna s 50% slevou Staroměstskou radnici a okruh B na Pražském hradě. Muzeum hlavního města Prahy připravilo 50% slevu z plného vstupného do Hlavní budovy muzea, Domu U Zlatého prstenu, Novomlýnské vodárenské věže a Malostranské mostecké věže. Národní galerie nabídne snížené vstupné na expozici „Evropské umění od antiky do baroka“ ve Šternberském paláci. V minulých ročnících byly doprovodné akce ze strany veřejnosti velmi kladně hodnoceny.

Fakta o Noci Hotelů 2019:

Celkem zapojeno: 145 hotelů, 1771 pokojů

Praha 77 hotelů – 973 pokojů

– partneři: Magistrát hlavního města Prahy, Prague City Tourism, Muzeum hlavního města Prahy, Národní galerie v Praze a Správa Pražského hradu

Brno 11 hotelů – 172 pokojů

– partneři: Magistrát města Brna, Turistické informační centrum Brno.

Olomouc 7 hotelů – 150 pokojů

Karlovy Vary 12 hotelů – 94 pokojů

Ostrava 6 hotelů – 72 pokojů

V sekci Ostatní se zapojila například tato města: Kutná Hora, Dobříš, Plzeň, Litomyšl,

Lipník nad Bečvou. Do akce se zde zapojilo celkem 32 hotelů, které nabídly 310 pokojů.

www.NocHotelu.cz

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..