Třetí ročník letních Tourism X Games se odehrál v Koutech nad Desnou

Partnerský článek

Letní hry cestovního ruchu přivítaly rekordních 34 soutěžících týmů. První zářijový víkend Jeseníky hostily přes 150 profesionálů cestovního ruchu z celé České republiky. Soutěžilo se opět v různých tradičních i netradičních disciplínách. Zcela neformálně ve skiareálu Kouty nad Desnou si tak účastníci mohli vyměňovat novinky z oboru a seznámit se jinak než při oficiálních jednáních.

Foto: Tourism X Games

Foto: Tourism X Games

“Těší mě rekordní množství soutěžících i jejich fanoušků a to nejen z tuzemska, ale tentokrát i ze Slovenska, které jsme mohli přivítat na letošních Letních hrách, ” pochvaluje se organizátor Filip Remenec a dodává: “Díky krásnému počasí a jedinečnému prostředí chráněné krajinná oblasti Hrubého Jeseníku byla letošní akce jedna z nejpovedenějších.”

Maximální soustředění, emoce, odvaha, zábava a sportovní duch. Ve všech sportovních disciplínách účastníci utvrdili své nadšení pro věc a tým. Kromě náročnějších disciplín jako například štafeta na kolech místním kopcovitým terénem či vědomostní běh mohli soutěžící porovnat své síly i týmového ducha při soutěži živého stolního fotbalu, taktizovat při chůzi na chůdách nebo vyzkoušet svůj odhad při moštování jablek a silnou paži při zvedání závaží. Po skončení té fyzicky náročnější části Tourism X Games následovalo ubytování v klasickém hotelu Dlouhé stráně a potom večerní program přímo na náměstí skiareálu v Koutech.

Radek Stojan,  vedoucí oddělení cestovního ruchu a vnějších vztahů Odboru tajemníka hejtmana, uvádí: “Na Tourism X Games jsme byli s týmem poprvé, ale po letošním zážitku určitě ne naposledy. Vnímám tuto akci jako unikátní projekt v rámci České republiky, která nejen představuje lidem z oboru cestovního ruchu zajímavá místa v regionech, ale umožňuje navázat nové kontakty.”

Foto: Tourism X Games

Foto: Tourism X Games

Po ubytování a nutné regeneraci všech účastníků letních her následovala večeře formou rautu a venkovního grilování a také degustace prvotřídních moravských vín z Velkých Bílovic od vinaře Hrabala. Poté večer odstartovala vědomostní soutěž, kdy soutěžící seděli po třech týmech u stolů a měli tak příležitost seznámit se i lidé, kteří na sebe přes den tolik štěstí neměli. Následovalo slavnostní vyhlašování nejlepších týmů. Jako první se umístil Hotel Olšanka, následoval tým Jan Hospitality a bronz získali nakonec dva týmy zástupci řetězce lázeňských a wellness hotelů  ROYAL SPA a cestovní kancelář JEROME Incoming. První cenu předávala Monika Palatková, která uvedla: “ „Tourism X Games je skvělou networkingovou akcí, kde se můžete neformálně setkat s lidmi z oboru z celé České republiky. Agentura i já osobně takové akce vítáme, proto jsme také vyslali dva týmy. I když sportovní výkony nejsou na prvním místě, umístění obou družstev do 12. místa mi dělá velkou radost.“

Po předávání cen se  účastníci přesunuli do prostor krásného stylového horského baru, kde nechyběl Fotobox od Fotonautu a vznikly velmi hezké zimní netradiční fotografie.

“Na Tourism X Games jsem už po několikáté a líbí se mi, že spojují jak sportovní aktivity, díky kterým si člověk vyčistí hlavu, tak i večerní zábavu. V loňském roce mě nadchla úžasná barmanská exhibice, letos jsme se s týmem pobavili u večerní Fire show,” říká Pavel Hlaváč, prezident A.T.I.C. ČR.

Večer dále plynule pokračoval karaoke a diskotékou pod taktovkou skvělého DJ Michala Součka až do brzkých ranních hodin.

“Chtěl bych poděkovat všem příznivcům, bez nichž by Tourism X Games nemohly fungovat. Věřím, účastníky akce obohatila v rovině pracovní a odreagovala v rovině osobní. Již se na ně těšíme s naším týmem na zimních Tourism X Games. Ty budou s největší pravděpodobností na Šumavě a sportovní den v bavorském lese na Velkém Javoru.”

Sledujte FB Tourism X Games.

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..