HONZA service je letos třetí CK, která ukončila svou činnost

Ve čtvrtek 30. 5. 2013 ukončila svou činnost třetí cestovní kancelář pro letošní rok. CK HONZA service s.r.o. Podle Kateřiny Petříčkové, tajemnice Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA), neměla cestovní kancelář žádné klienty v zahraničí. První zákazníci měli odlétat v pátek do Turecka, celkem je poškozených klientů 550.

Ilustrační foto Autor: Lucie Poštolková

Ilustrační foto Autor: Lucie Poštolková

Cestovní kancelář z Plzeňska HONZA service s.r.o. zahájila svou činnost cestovní kanceláře již před 24 lety. Pravděpodobnou příčinou je pokles zájmu klientů o služby CK a komplikace v obchodních vztazích se zahraničními partnery.

Cestovní kancelář se specializovala hlavně na organizaci zájezdů do Itálie, Řecka, Turecka a Bulharska. Ročním obratem, který činil zhruba 15 mil. Kč, a počtem svých klientů – cca 1000, se řadila mezi menší cestovní kanceláře.

CK Honza service byla pojištěna pro případ insolvence u České podnikatelské pojišťovny, a.s. (Vienna Insurance Group, Pobřežní 665/23, 186 00 Praha 8, Tel.: 841 444 555, E-mail: info@cpp.cz). Podle předběžných odhadů by pojistný limit u pojištění proti úpadku měl pokrýt nároky dotčených zákazníků. Veškeré informace o postupu při uplatnění nároku na náhradu zaplacených záloh a doplatků na zrušené zájezdy i formulář pro hlášení škodní události jsou dostupné na webu pojišťovny http://www.cpp.cz/. Vyplněný formulář „Oznámení o škodní události“ musí zákazníci zaslat na kontaktní adresu ČPP co nejdříve, nejpozději do 6 měsíců.

V České republice nyní působí okolo 986 cestovních kanceláří (k 21. 3. 2013), které v loňském roce na našem trhu prodaly 2,001 mil. zájezdů, dodala Kateřina Petříčková.

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..