Travelport jako první nabízí knihování letů prostřednictvím NDC

Travelport se stal prvním provozovatelem globálního distribučního systému, který umožnil knihování letů prostřednictvím technického standardu NDC (New Distribution Capability) zavedeného asociací IATA.

Foto: Travelport

První transakce přes standard NDC byla provedena v britské cestovní agentuře Meon Valley Travel v pátek 19. října. Jednalo se o zaknihování krátkého letu z Londýna do Milána operovaného významným evropským dopravcem, ke kterému agentura využila poslední verzi aplikace Smartpoint. Nová funkcionalita umožňuje knihování jakýchkoliv služeb dopravce bez dalších poplatků. Jedná se o první z řady produktů, které Travelport vyvíjí v reakci na měnící se metody distribuce obsahu leteckých dopravců.

„Toto je pro distribuci leteckých dopravců historický mezník. Jsme potěšeni, že můžeme stát v čele zahájení NDC éry. Realizace se neobešla bez obrovského množství zkušených odborníků, a já chci poděkovat svým kolegům v Travelportu i ve společnostech, které s námi spolupracují. Co se týče spuštění NDC, jsme stále na úplném začátku. Bude se nadále vyvíjet s tím, jak budeme získávat praktické zkušenosti s jeho prvním použitím. Už o tom jen nemluvíme, skutečně jsme udělali kus práce a máme v rukou NDC produkt. Kromě toho dále nabízíme komplexní globální obchodní platformu pro cestovní ruch, která umožňuje rychle pracovat s obrovským objemem cestovního obsahu, ve kterém mohou agentury po celém světě vyhledávat a knihovat,” řekl Gordon Wilson, Prezident a CEO společnosti Travelport.

Letecké odvětví vyvíjí standard NDC od roku 2012. Cílem je umožnit agentům větší kustomizaci nabídek a vytvoření užších vztahů mezi leteckými dopravci a zákazníky. Travelport již nabízí službu Rich Content and Branding, kterou dnes využívá přes 270 dopravců a přes kterou distribuuje více než 339 dodatečných služeb pro 90 dopravců. Novou NDC funkcionalitu je možné v Travelport GDS využít díky podobným XML spojením, která Travelport již používá skrze API s více než 20 nízkonákladovými dopravci.

Newsroom TTG

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..