AkceMěsta & regiony ČR

Travelcon rozebere nejen seriál MOST!

Na dvoudenní odbornou konferenci Travelcon 2019 přijedou letos přes tři stovky manažerů, marketérů, podnikatelů v cestovním ruchu a dalších expertů na turismus. Travelcon pořádá Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) a je to akce, která patří mezi nejvýznamnější svého druhu v zemi. Letošní Travelcon se uskuteční ve čtvrtek 25. a v pátek 26. dubna v pavilonu Z výstaviště v Českých Budějovicích.

[wzslider autoplay=“true“]

Cílem Travelconu 2019 je připravit komerční i nekomerční subjekty na nadcházející sezonu, seznámit je s aktuálními trendy v turismu a inspirovat je k dalším krokům v jejich podnikání. Konference tak chce přispět k celkovému zlepšení kvality služeb. Zvýhodněné vstupenky na Travelcon jsou do konce března ZDE.

2 dny, 4 hlavní témata, 20 přednášek, 40 speakerů

Ve dvou dnech plných přednášek, workshopů a diskuzí otevře Travelcon 2019 otázky současných trendů turismu, na které odborníci na cestovní ruch i profesionálové z branže přinesou nové a mnohdy neočekávané odpovědi.

„Mezi čtveřici hlavních témat patří 2020 Green Region, Média a marketing, Udržitelný cestovní ruch a Kvalita ve službách,“ sdělila koordinátorka Travelconu Petra Machovcová s tím, že tématy přednášek budou: GDPR po roce, Co unese Český Krumlov?, Udržitelný turismus, Nejsou lidi, Jak být eco friendly v praxi, Systémová dynamika, Přežijí influenceři?, Presstrip v praxi, Trendy 2020, Být vidět online, Správné cílení reklamy, Šetrná turistika, Domestikace turistů, Doprava, Filmová turistika – DYCKY MOST!, INSTAmeet, Amazing places & Amazing people, Guest experience vs. personal, Kvalita ve službách a Žijí památky?

Mezi vystupujícími se objeví v odborných kruzích velice zvučná jména. Jen pro ilustraci. Chybět nebude například Xavier Font, uznávaný profesor z Univerzity v Surrey, Jan Jelínek, kreativní ředitel ve společnosti B&T, Roman Stolejda z Impression Media či Petra Dolejšová z AK eLegal. Se svým příspěvkem vystoupí samozřejmě také ředitel JCCR Jaromír Polášek.

Travelcon jako udržitelná konference

Cestovní ruch hraje významnou roli v rozvoji území, přitom vlivem jeho obrovského vzestupu dochází k poškozování životního prostředí, nadměrnému využívání přírodních zdrojů a vzniku konfliktních situací mezi domácím obyvatelstvem a návštěvníky. Travelcon podporuje udržitelný cestovní ruch, který pomáhá rozvoji území a šetrně využívá přírodní i kulturní hodnoty, čímž míří k dlouhodobé prosperitě dané oblasti.

„Chceme zajistit dlouhodobý růst oblasti odpovědného turismu a vytvářet přidanou hodnotu účastníkům konference Travelcon. Proto se v letošním roce vydáváme na cestu udržitelného rozvoje s cílem stát se plně udržitelnou konferencí. Věříme, že šíření osvědčených postupů je právě ten první krok, jak začít,“ zdůraznil Jaromír Polášek.

Na Travelcon plynule naváže Travelfest

K registrovaným účastníkům konference se v pátek 26. dubna připojí na českobudějovickém výstavišti také široká veřejnost. V prostorách pavilonů T1 a T2 totiž odstartuje třídenní veletrh cestovního ruchu Travelfest 2019 tradičně spojený s přehlídkou dobrého jídla a pití Gastrofest. Pořadatelem Travelfestu, který je spolufinancován z přeshraničního projektu Památky žijí, je rovněž Jihočeská centrála cestovního ruchu.

Více informací lze nalézt na www.travelcon.cz a www.travelfest.cz.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button