Tran Thi Nga: Vietnam je zatím neobjevená destinace

S paní Tran Thi Nga jsme si povídaly nejen o její rodné zemi, ale i o mnohaletém podnikání v cestovním ruchu a cestovní kanceláři TourViet, jejíž je spolumajitelkou a ředitelkou.

 

Tran Thi Nga, Vietnam

„K hlavním požadavkům velké části klientů cestovních kanceláří patří návštěva míst, která ještě zcela „neobjevil“ turistický ruch,“ řekla v rozhovoru Tran Thi Nga, spolumajitelka a ředitelka cestovní kanceláře TourViet.

Jací klienti nejvíce využívají služeb vaší cestovní kanceláře? Jsou mezi nimi i Češi?

Zpočátku to byla především vietnamská movitější klientela, nyní vidím nárůst zájmu u Čechů, kteří začínají objevovat Vietnam coby „dostupnou“ exotiku. Navíc Vietnam pokrývá všechny požadavky pro náročnou i nenáročnou turistiku, od dovolené v luxusních resortech přes golf, potápění a poznávací zájezdy až po treking v horách.

 Jaké typy zájezdů z vaší nabídky jsou nejoblíbenější mezi Vietnamci a jaké nejvíc vyhledávají Češi?

Nejoblíbenější mezi Vietnamci je poznávací zájezd po Evropě, se zastávkami ve Francii, Německu, Nizozemsku, Rakousku, Itálii, Rakousku a také v České republice. Češi mají z důvodu vzdálenosti nejradši kombinované zájezdy, tedy poznávání s pobytem u moře.

Jak je pro Čechy složité uspořádat svatbu a svatební cestu ve Vietnamu? Zabýváte se těmito službami?

Je to jedna z rozvíjejících se oblastí naší nabídky, reagujeme tak na poptávku zákazníků. Spojení exotiky a přijatelné ceny činí z Vietnamu jednu z destinací pro svatební turistiku.

Nabízíte zájezdy i do jiných destinací, než je Vietnam?

Primárně zajišťujeme zájezdy do Vietnamu, ale zaměřujeme se rovněž na země, jako jsou Laos či Kambodža.

Jak je připravena vietnamská infrastruktura na evropské zákazníky? Mluví se o boomu ve výstavbě turistických resortů…

Vietnamská infrastruktura se stále rozvíjí a přizpůsobuje se požadavkům evropské klientely. Zvláště doporučuji vnitrostátní letecké lety s Vietnam Airlines, které si svou kvalitou a službami nezadají s prestižními leteckými společnostmi. Rovněž dálková autobusová doprava je na vysoké úrovni a turisté mohou pohodlně procestovat celý Vietnam. Boom ve výstavbě turistických resortů opravdu nastal, staví se převážně ve středním a jižním Vietnamu, např. Nha Trang, Mui ne, Damany a další.

Které letecké společnosti nejvíce využíváte pro cesty do Vietnamu?

Nejvíce létáme s linkou Vietnam Aairlines, dále s Korean Air, zřídka s Aeroflotem.

Pomohla vaší práci nová linka Emirates do Ho Či Minova Města, nebo čekáte na avizovanou linku Vietnam Airlines do Hanoje?

Momentálně nevyužíváme linku Emirates do Saigonu, protože čekací doba je dost dlouhá a klienti musejí přespat v Dubaji, což není pohodlné. Vietnam Airlines i Korean Air létají pravidelně do Saigonu a Hanoje. Očekáváme, že Vietnam Airlines brzy zavede přímou linku mezi Českou republikou a Vietnamem.

Myslíte, že Vietnam může konkurovat Thajsku? V čem je podle vás lepší?

Ano. K hlavním požadavkům velké části klientů cestovních kanceláří patří návštěva míst, která ještě zcela „neobjevil“ turistický ruch. Turistický boom přináší sice potřebné příjmy, na druhou stranu ve snaze vyjít vstříc stále náročnějším zákazníkům budováním nové infrastruktury potlačuje tradice a smazává rozdíly mezi jedinečností jednotlivých zemí. Vietnam je zatím na začátku této cesty, takže turisté zde při dostatečném komfortu mohou zažít autentickou atmosféru a bezprostřednost místních obyvatel.

Co by žádný český cestovatel neměl ve Vietnamu minout? Jaká jsou největší turistická lákadla?

Města jako Hanoj a Saigon skýtají dobrodružství těm, kteří rádi prozkoumávají jinou kulturu. Saigon si v ničem nezadá s metropolemi na západě, Hanoj zaujme svou historií, ale i odkazem diktátora Ho Či Mina. Pokud hledáte i přírodní krásy, zkuste Dračí zátoku známou pod názvem Ha Long. Můžete podniknout pěší túru napříč džunglí pokrývající ostrov Cat Ba, v níž se skrývají celé zapomenuté světy, nebo si zajeďte odpočinout na pláž Cua Dai u letoviska Hoi An, která se může stát záminkou k tomu, abyste se ve Vietnamu zdrželi o několik dnů déle. Síť národních parků skýtá ideální podmínky pro pěší trekingy napříč džunglí, na pozorování lidoopů či projížďky na slonech jistě nikdy nezapomenete. Jedno velké dobrodružství představuje i výlet do hor na severozápadě země.

Četné architektonické skvosty Vietnamu jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Je to slavné a půvabné město Hoi An, císařská pevnost Thang Long v Hanoji z 11. století postavená v deltě Rudé řeky. Na seznamu je i zmíněná zátoka Ha Long Bay s vápencovými skalními ostrovy zvanými mogoty, které nemají na světě obdobu. Jsou porostlé tropickou vegetací a pro svou nedostupnost jsou přírodními rezervacemi mnoha druhů rostlin a zvířat. Do skupinky „must be seen“ patří také císařské město Hue ve středním Vietnamu nebo svatyně My Son v centru starodávného království Čampa. V současnosti je ve Vietnamu 14 národních přírodních parků, mezi něž patří unikátní park Phong Nha – Ke Bang. Jedná se o nejstarší krasovou oblast v Asii s úctyhodným stářím 400 milionů let.

Spolupracujete s asociacemi českých cestovních kanceláří?

V současné době se začínám aktivně zapojovat do činnosti AČCKA, tato práce mě velice těší a zajímá. Chtěla bych se podílet na zlepšování služeb cestovních kanceláří pro české zákazníky. Cítím se v této zemi velice dobře a myslím, že jí mám co nabídnout.

Děkuji za rozhovor.

  Lenka Neužilová

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..