HotelyKam jet?Zprávy

Toužíte po luxusu a soukromí? Najdete je v resortu Carrosa na Mallorce

Míváte někdy pocit, že zima je nekonečná, a už se nemůžete dočkat jara? Udělejte si jaro o něco dřív a vydejte na Mallorku. Tam je příjemně prakticky po celý rok a hlavně, není to nijak daleko. A abyste si pobyt na tomto největším španělském ostrově dokonale užili, ubytujte se v resortu Carrosa.

Foto: archiv resortu Carossa

Nový pětihvězdičkový resort Carrosa Hotel-Spa-Villas na severovýchodě ostrova, který byl otevřen teprve v srpnu 2018, je skutečná oáza klidu a luxusu. Leží na úpatí pohoří Sierra de Llevant na 350 hektarech nedotčené krajiny stranou rušných turistických atrakcí, nudit se tam ale rozhodně nebudete.

Centrem resortu je tři sta let staré venkovské sídlo, dokonale zrenovované, a i ten nejprostší pokoj v něm, totiž tzv. standard room, vypadá více než luxusně. Resort nabízí celkem 76 pokojů a apartmá, 30 pokojů je v historickém domě, 45 apartmá v oddělené nově postavené budově a všechna apartmá mají vlastní krytou terasu. Pokud by vám to nebylo dost, k dispozici jsou tu i čtyři luxusní vily se čtyřmi nebo pěti ložnicemi a plně vybavenými kuchyněmi, každá s vlastním bazénem a ohromným pozemkem.

Resort je sice stranou všeho ruchu, ale není zase tak daleko od okolního světa, abyste si nemohli vyrazit za zábavou za jeho hranice. Pouhých pět kilometrů od něj leží malebné městečko Artà, které rozhodně stojí za návštěvu, v okruhu deseti až patnácti minut jízdy autem jsou čtyři 18jamková golfová hřiště a za 15 minut dojedete na překrásné přírodní pláže, jako např. Son Serra de Marina nebo Cala Torta.

Ale i v případě, že nehodláte z resortu vytáhnout paty, budete mít co dělat od rána do večera. Na 1500 m² se totiž rozkládá Carrosa Spa. Ve vnitřních prostorách najdete mimo jiné bazén 17 x 5 m, různé sauny, od finské po bio saunu a parní lázeň, tělocvičnu, masážní pokoje, ovocný bar a kdovíco ještě. Venkovní prostory pak nabízejí infinity pool o rozměrech 20 x 6 m – bazén je samozřejmě vyhřívaný – s nádherným výhledem na zátoku Alcúdia, rozlehlé relaxační prostory, a dokonce i trávník, kde si můžete zacvičit jógu.

Foto: archiv resortu Carossa

I jídlo je v resortu zážitek. Restaurant Carrosa pod vedením zkušeného šéfkuchaře Ramona Garcíi nabízí středomořskou kuchyni s mezinárodním nádechem, snídá se zde od sedmi do jedenácti, večeří od sedmi do půl jedenácté. K dispozici je à la carte menu i večeře o čtyřech chodech za fixní cenu pro ty hosty, kteří si s ubytováním objednali polopenzi. Restaurace má navíc krytou terasu s překrásným výhledem na okolní krajinu. O poznání méně formální je Bistro Badía, jehož terasa nabízí výhled na zátoku Alcúdia, je to údajně jeden z nejkrásnějších výhledů na celé Mallorce. Otevřeno je od jedné po poledni do deseti do večera a podávají se tu lahodné speciality od čerstvých ryb po paellu. Na drink si potom můžete zajít do baru Oro.

Resort Carrosa Hotel-Spa-Villas nabízí ještě jednu úžasnou kratochvíli. Resort vlastní luxusní jachtu, na které se můžete vydat na celodenní výlet na moře. Maximální počet osob je šest a je třeba si předem objednat oběd, který dostanete s sebou, naservíruje vám ho ale samozřejmě posádka, a to i se šampaňským.

Tak pomalu začněte plánovat cestu na Mallorku, resort Carrosa Hotel-Spa-Villas otvírá po zimní přestávce už 22. února.

Newsroom TTG

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button