Tiskové prohlášení společnosti Smartwings k aktuální provozní situaci

Vzhledem k současné situaci, kdy stále není jasné, kdy se nejnovější verze letadel Boeingu 737 MAX vrátí zpět do provozu, přistupuje největší česká letecká společnost Smartwings k realizaci nutných opatření s cílem co nejvíce zmírnit dopady této situace na naše cestující, obchodní partnery a provoz celé skupiny Smartwings během letní sezony.

Foto: archiv Smartwings

Na základě poslední analýzy jsme nuceni z výše uvedených důvodů snížit kapacitu na linkách Smartwings realizovaných z ČR pro období letní sezony o 8 %. Lety Českých aerolinií budou provozovány beze změn dle letového řádu.

„Tato situace, do které se letecké společnosti a naši klienti dostali, nás velice mrzí, o to víc, že jsme ji nezavinili. Děláme maximum pro minimalizaci dopadů, které uzemnění letadel Boeing 737 MAX 8 má na náš letový provoz a cestovní plány našich cestujících, a také pro to, abychom zabránili dalším případným škodám,“ říká Roman Vik, člen představenstva a generální ředitel Smartwings.

Snížení kapacity na linkách Smartwings bude realizováno:

  •  úpravou letových řádů (změny letových časů) na vybraných linkách
  •  snížením počtu frekvencí u některých destinací
  •  příp. dočasným pozastavením provozu některých linek

Smartwings nabídne v těchto případech zákazníkům, kteří budou případně dotčeni těmito změnami, překnihování na jiné lety a v případech, kdy bude jejich let zrušen a nevyužijí možnost překnihování, vrácení peněz.

Společnost Smartwings od počátku zákazu provozu letadel Boeing 737 MAX před více než třemi týdny přijala a přijímá celou řadu opatření a díky nim se podařilo z velké části zajistit náhradní řešení a dopady této mimořádné situace (vyšší moc) v maximální možné míře zmírnit.

Smartwings má ve flotile celkem 7 letadel Boeing 737 MAX 8 a dalších devět měla společnost obdržet do začátku letní sezony. Nová letadla Boeing 737 MAX 8 tak měla v letní sezoně činit zhruba jednu třetinu flotily. Vzhledem k rozsahu dopadů, které globální „uzemnění“ letounů na společnost má, se tak není možné se nepříznivým efektům zcela vyhnout.

Společnost Smartwings se omlouvá za nepříjemnosti všem zákazníkům, kteří budou dotčeni případnými změnami.

 

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..