Tipy na výlety s dětmi po Evropě

Autobusové poznávací zájezdy nejsou už jen pro dospělé. Řada evropských metropolí se předhání s nabídkou zajímavých atrakcí pro nejmenší cestovatele. Pojďte se s námi podívat na atrakce v Budapešti, Drážďanech, Kodani, Berlíně, Bratislavě či Mnichově.

Zdroj: Tropicarium.hu

Zdroj: Tropicarium.hu

Budapešť: Tropicarium, návštěva tropů a potápění v oceánu

V budapešťském komplexu Tropicarium – Oceanarium můžete nahlédnout pod hladinu moří i tropických jezer, projít se deštným pralesem, skleněné panely umožňují průhled do dvou venkovních jezírek, kde je možné pozorovat ryby i v zimě pod ledem. V jedné z hal je tropická říční laguna, na vlastní kůži pocítíte tropickou přeháňku a hned vedle žraločí laguny hluboké 4 metry vede tunel, v němž můžete sledovat žraloky skvrnité a mnoho druhů útesových ryb. Ve velké mělké laguně mají domov rejnoci a vy se na ně můžete rovněž podívat. Budapešť se pyšní i zajímavou ZOO a Botanickou zahradou s pavilony patřící mezi architektonické památky z celého světa. Potkáte zde na 700 druhů chovaných živočichů, 2000 druhů evropských i tropických rostlin v 16 pavilonech. Klid najdete v japonské a kaktusové či citrusové zahradě. Více najdete na stránkách zde. Doprava do Budapešti: S autobusy Eurolines 2x denně, zpáteční jízdenka za 1 000 Kč, sleva 50 % pro dítě do 12 let.

Drážďany: V Muzeu hygieny se děti podívají do nitra lidského těla

Nemůžete své děti pořád naučit základním hygienickým pravidlům? Vezměte je do Německého muzea hygieny v Drážďanech a a máte vystaráno! Zábavnou formou se tady dozví, jak funguje lidské tělo, spoustu zajímavostí o zdraví a na populárně-vědecké výstavě „Člověk jako dobrodružství“ můžete vše prakticky poznat pomocí velkého množství mediálních a interaktivních modelů. V úžasu tady zůstanou děti i dospělí stát nad exponátem s názvem „Skleněný člověk“ a jistě vás nadchne i sekce nazvaná „Našich pět smyslů“. Kromě toho zde téměř každý den pořádají nějaký hezký doprovodný program, takže se je skutečně na co těšit. Více najdete zde. Doprava do Drážďan: S Business Class autobusy Eurolines 3x denně, dospělá zpáteční jízdenka za 840 Kč, sleva 50 % pro dítě do 12 let.

Zdroj: Muzeum hygieny, Steffen Giersch

Zdroj: Muzeum hygieny, Steffen Giersch

Kodaň: Akvárium Modrá planeta: výprava za malou mořskou vílou

Celkem 55 gigantických vodních akvárií s objemem více než 10 miliónu litrů (!) sladké a slané vody, podvodní skleněné tunely, více než 20 000 exotických mořských živočichů a přes 450 druhů ryb, sedmi metrový žralok kladivoun, mořské želvy, barakudy, murény, rejnoci, chobotnice, mořští koníci, velký vodopád s 3 000 plavajícími piraněmi… to všechno najdete v největším vodním světě v akváriu Modrá planeta v Kodani. Ultra moderní projekt nového akvarijního centra je dílem dánského architektonického ateliéru 3XN a připomíná obrovský vodní vír vystupující z kulatého jezera. Zažijete zde dobrodružný příběh, který vás přenese do podmořského světa, možná i do jeho dosud neprobádaných částí. Modrá planeta leží na břehu úžiny Øresund – přímo na východním pobřeží ostrova Amaberg, osm kilometrů jihovýchodně od historického centra Kodaně. V této lokalitě najdete také překrásné písečné pláže a zábavné rekreační zařízení a plážový park Amager Beach Park. Více zde. Doprava do Kodaně: Autobusy Eurolines Business Class do Kodaně míří 3 x denně, dospělá zpáteční jízdenka za 2 630 Kč, sleva 50 % pro dítě do 12 let.

Berlín: Moby Dick spisovatele Hermana Mellvila ožil!

Ocitněte se v břichu stříbrné velryby a vydejte se na plavbu po berlínském Wannsee. Její velké bílé zuby možná mohou vypadat trochu děsivě, ale není se čeho bát. Naopak na vás čeká jedinečný zážitek plný námořnické atmosféry a krásných vyhlídek na německou metropoli. Během plavby z Greenwich promenády v Tegelu, přes přístav Hafenplatz ve Spandau a spousty historických památek a zpět si můžete vylézt na Moby Dickova záda, abyste měli hezčí rozhled, anebo si třeba posedět v restauraci ve velrybím břiše a dívat se ven skrze díry v jejích megazubech. Plavba trvá hodinu, tak akorát pro malé kapitány a námořníky. Loď kotví na Puschkinallee 15. Více zde. Doprava do Berlína: S Business Class autobusy Eurolines 3x denně, dospělá zpáteční jízdenka za 1 310 Kč, sleva 50 % pro dítě do 12 let.

Zdroj: Stern und Kreis Schiffahrt GMBH

Zdroj: Stern und Kreis Schiffahrt GMBH

Bratislava: Kulturní léto pro děti i dospělé

V Bratislavě samozřejmě můžete s dětmi navštívit její skvělou zoologickou zahradu s unikátním exotáriem nebo jedinečný DinoPark o rozloze 3 hektary s 22 modely dinosaurů a dětské paleontologické hřiště. My vás však zveme na hrad Děvín, kde se 31. srpna až 1. září koná Festival historického šermu, hudby, tance a řemesel. Na pódiu se vystřídají domácí i zahraniční šermířské i kaskadérské skupiny i orientální tanečníci, adrenalin vám dodá možnost vrhat sekery, oštěpy a zkusit střelbu lukem pod dozorem odborníků, občerstvit se můžete dobovými specialitami a děti si zase vyzkoušejí život malých bojovníků při hodu podkovou, jízdě na koni nebo zápasení s rytířskými zbraněmi. Večer bude patřit soubojům, divadelním představením a magickým ohňostrojům. Anebo chcete dětem dopřát ukázku nefalšované slovenské lidové tvorby? Ve stejné dny se v Bratislavě konají Dny mistrů ÚĽUV, což je notně interaktivní festival tradičních řemesel. Více zde. Doprava do Bratislavy: S Business Class Eurolines 4x denně, v pátek a v sobotu 5x denně, dospělá zpáteční jízdenka za 750 Kč, sleva 50 % pro dítě do 12 let.

Zdroj: www.festivaldevin.sk

Zdroj: www.festivaldevin.sk

Mnichov: Škola hrou v největším vědecko-technologickém muzeu na světě

Nejkrásnější lodě, které brázdily světová moře, modely atomů, vodní mlýny, unikátní lokomotivy, roboti, vesmírné lodě a mnohé další jedinečné technické kousky najdete v Německém muzeu (Deutsches Museum) v Mnichově. Němci mu přezdívají Dům superlativů a není se čemu divit: nejenže se jedná o vůbec nejstarší vědecko–technologické muzeum na světě, ale skutečně se má čím chlubit. Na ploše 50 000 metrů čtverečních kromě nejrůznějších dopravních prostředků, vynálezů a zajímavostí najdete spoustu interaktivních zákoutí, kde do detailů pochopíte jinak složité technologické metody. „Učení zkoušením“, to je motto tohoto místa, které každý rok navštíví 1,3 milionu lidí z celého světa. Více zde. Doprava do Mnichova: S Business Class autobusy Eurolines 2 x denně, dospělá zpáteční jízdenka za 1 400 Kč, sleva 50 % pro dítě do 12 let.

Pokud neradi řídíte, můžete využít autobusového dopravce Eurolines, který na své Business Class lince připravil speciální dětské autosedačky Kidybus. Jsou prvními sedačkami na trhu, které byly speciálně vyvinutypro autobusy jsou v souladu s Evropskými pravidly pro bezpečnou přepravu dětí. Mají pětibodový bezpečnostní systém, nastavitelný ramenní i bederní pás, nechybí hrudní klipsna ani popruh připevnitelný k sedáku, snímatelné potahy pro maximální hygienu.

„Naši spolupracovníci s rodinami navštívili ty nejzajímavější atrakce pro děti v Berlíně, Bratislavě, Budapešti, Drážďanech, Kodani a v Mnichově, kam míří autobusové linky Eurolines Business Class vybavené speciáními autosedačkami a na našem webu nyní lidé najdou jejich shrnutí cest a především doporučení, kam se vydat a jak s dětmi cestovat,“ říká Pavla Lauermannová z www.eurolines.cz.

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..