Kam jet?Knihy a médiaMěsta & regiony ČRZprávy

Tipy na výlety hledá na Kudy z nudy stále více Čechů

Deset milionů návštěv za prvních sedm měsíců, z toho dva a půl milionu jen za červenec. To je statistika nejúspěšnějšího cestovatelského portálu Kudy z nudy, který již patnáct let nabízí neobjevené alternativy k sezonně přeplněným turistickým cílům. Stěžejní projekt státní agentury CzechTourism obsahuje na osmdesát tisíc tipů na trávení volného času a denně obslouží až sto tisíc návštěvníků.

Jindřichův Hradec, foto: CzechTourism

„Čechy baví objevovat nová zákoutí naší republiky a často hledají tipy na výlet nebo dovolenou právě na Kudy z nudy. Jen za loňský rok dosáhl provoz na portálu více než 16 milionů návštěv a vypadá to, že letos jich bude ještě o deset procent více,“ říká ředitel CzechTourism Jan Herget a doplňuje: „Pomáháme Čechům objevovat nová místa i zážitky a regionům a místním podnikatelům tak otevíráme nové příležitosti. V roce 2017 totiž Češi utratili za cestování po rodné vlasti 128 miliard korun,“ dodal Herget.

Za patnáct let fungování dosáhl portál Kudy z nudy celkem 135 milionů návštěv. Statisíce sledujících má také facebookový profil portálu, který minulý víkend oslavil desáté narozeniny.

Letošní léto patří na portálu Kudy z nudy mezi nejvyhledávanější kategorie např. rozhledny, příroda, zážitkové areály pro rodiny, koupání nebo hrady a zámky. Ke každé přidáváme dva tipy agentury CzechTourism na výlet:

Nevřeň, foto: CzechTourism

Dále přidáváme pět tipů na prázdninové novinky, které nejvíce lákají návštěvníky:

 

Newsroom TTG

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button