MICEZahraničíZprávy

Tipy na nové francouzské hotely, bary a restaurace

Přinášíme Vám přehled zajímavých hotelů, barů a restaurací ve Francii, které byly nedávno otevřeny nebo rekonstruovány.

Hotel Edouard v Paříži, Foto: archiv hotelu
Hotel Edouard v Paříži, Foto: archiv hotelu

Toulouse-Blagnac

Hotel skupiny NH, která je přítomna i v České republice, otevře své brány na letišti Toulouse Blagnac ve třetím čtvrtletí roku 2018. Zařízení bude mít 148 pokojů, prostory pro konference a semináře a setkávání. Chybět nebudou ani bar, salon a restaurace.

Marseille

Obliba města stále roste a tomu odpovídají i nové hotely. Ostatně Trivago řadí Marseille na 5. místo mezi oblíbenými francouzskými destinacemi Evropanů. Marseille spojuje s Prahou letecká společnost Volotea. Čtyřhvězdičkový hotel Mama Shelter ve velmi trendy 6. arrondissementu se může pochlubit designem od Philippa Starcka. Nabízí 127 pokojů, iMac a zdarma Wi-Fi. Patiu vévodí restaurace nabízející středozemní kuchyni. Proslavila se velmi nápaditými brunchy. Bar vede na terasu, která je otevřena směrem k soukromé pláži. Servírují se zde omamné koktejly.

Paříž

Hotel Edouard byl otevřen v roce 1877 a byl také pařížským sídlem Eduarda VII., budoucího krále Anglie, velkého estéta a milovníka Paříže. Hotel získal nedávno novou úpravu interiérů, pod kterou se podepsal Christoph Daudré. Hotel má 4 hvězdičky a 69 pokojů, z toho 10 suit. Každý pokoj je detailně promyšlen jako silueta, do které je třeba se obléci. Jemnost a rafinovanost detailů se snoubí s teatrálností materiálů a bohatými barvami. Hedvábí, kůže, samet, kašmír v barvách od zelené do rubínově červené přes modrou a tmavošedou a zlatou vytvářejí specifickou atmosféru. Čtyři patra hotelu jsou inspirována prostředím klenotnictví slavného náměstí Vendôme, které je pár kroků od hotelu. Pokojům ve čtvrtém poschodí vévodí žlutozlatá barva, která zdůrazňuje veškerý luxus. Směs barev a materiálů oslavuje i ducha slavných krejčovských čtvrtí Saint-Honoré. Je to ukázka francouzské elegance par excellence. Gastronomická restaurace vzdává hold místním produktům a vyznačuje se velkou kreativností.

Nedávno byla otevřena nová restaurace hotelu Four Seasons Georges V. Hotel má již jiné dva gastronomické tříhvězdičkové stánky: Le George a le Cinq. Nová restaurace ze skla a oceli dokonale zapadá do stylu Art Deco Palace. Mottem činnosti šéfkuchaře Davida Bizeta je elegance, rafinovanost a ženskost ve shodě s respektem k přírodě a čtyřem ročním obdobím. „Moje interpretace produktů je cítit jak chuťově, tak vizuálně,“ dodává šéfkuchař. Orangerie se nachází na Avenue George V č. 31.

Plovoucí hotel na Seině zakotvil u nádraží d´Austerlitz s názvem Off Paris a nabízí 54 pokojů a 4 suity. Plaví se mezi levým a pravým břehem Seiny.

Normandie

Comfort Hotel Cathédrale Lisieux otevřel své brány ve známém poutním místě v Lisieux. Poskytuje 30 pokojů s televizemi s plochou obrazovkou a připojení na internet s Wi-Fi. Hotel je umístěn v centru města naproti katedrále Saint-Pierre. Bazilika sv. Terezy uchovává ostatky sv. Terezie de Lisieux, která zde v klášteře v mladém věku zemřela. Lisieux je vzdáleno vlakem od Paříže 1 hodinu 40 minut.

Chamonix

Rocky Pop Hotel se 148 pokoji má být otevřen v prosinci 2016 a nabídne nový koncept založený na principu „žít spolu“. Jeho ambicí je oprášit staré tradiční hotelnictví a navrhnout něco nového. Proto věnuje velký prostor zábavě v uvolněné a zábavné atmosféře. Lobby bude mít bar s koktejly, obrazovky TV, baby-foot a dvě tematická patra. Jedno v duchu Lounge s velkými křesly a pingpongovým stolem, druhé v duchu quinquette, hospůdky s externím barem a místem pro pétanque.

Bordeaux

Hotel La Course v Bordeaux se nachází nedaleko velkého parku v centru města. Nabízí pět pokojů a tři suity. V suitě „Pod hvězdami“ spíte pod skleněným nebem. K relaxaci můžete využít i soukromý bazén na terase. Pokoje vás seznámí s historií města Bordeaux. Hotel má také různé salony, knihovnu, degustační sklep, sportovní sál a hammam.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button