Tipy na babí léto v Olomouci pro celou rodinu

Než pojedete do moravské metropole Olomouce, podívejte se na několik tipů. Babí léto si můžete zpříjemnit operou pod širým nebem, prohlídkou optických jevů, ZOO nebo se můžete projet na kole či in-line bruslích ve zdejších parcích.

Olomouc Foto: CzechTourism

Olomouc Foto: CzechTourism

Tip 1: Opera Nabucco pod širým nebem

Od čtvrtka 5. září do neděle 8. září se v Olomouci koná série akcí Národního zahájení Dnů evropského dědictví. Jedním z největších lákadel této akce je Open air opera Nabucco od Giuseppe Verdiho. V pátek ji uvede Moravské divadlo Olomouc pod širým nebem na Horním náměstí. Vstup je zdarma. Po představení budou zájemci moct vyrazit na prohlídku radnice, případně vystoupit také na její věž, odkud se mohou pokochat pohledem na noční olomoucké panorama.

Tip 2: Prohlídka unikátních památek

Při Dnech evropského dědictví se turistům otevřou zajímavé památky. „Prohlídka města může začít třeba u jeho největšího skvostu, Sloupu Nejsvětější Trojice, zapsaného na seznamu UNESCO,“ doporučuje Lucie Kriklová, vedoucí oddělení propagace a marketingu Magistrátu města Olomouce. Jen pár kroků od sloupu najdou návštěvníci radnici s orlojem nebo soubor pozoruhodných kašen a fontán.

„Turisté by neměli vynechat ani oblast Olomouckého hradu na Václavském návrší s Biskupským palácem a gotickým dómem svatého Václava. Tamtéž se nachází také Arcidiecézní muzeum, založené z podnětu papeže Jana Pavla II.,“ doplňuje Kriklová.

Tip 3: Výstava optických jevů i videomapping

V novém světle se turistům ukáže řada olomouckých památek. Světlo totiž hraje důležitou roli v doprovodném programu Dnů evropského dědictví. Letošním národním tématem je „Památky v novém světle.“ Už 7. září tak lidé najdou na Horním náměstí například výstavu optických a světelných jevů. Chystá se také noční nasvícení památek. Od 24. do 28. září se pak ve městě uskuteční mezinárodní soutěžní festival takzvaného videomappingu. Jde o vizuální umění, které pracuje s projekcemi na libovolné objekty a fasády budov. Ožijí třeba domy na Dolním náměstí.

Tip 4: Návštěva ZOO nebo moderního aquaparku

Tradičním lákadlem pro rodiny s dětmi je zoologická zahrada, která je zasazená do lesního prostředí. Až sem půjdete, podívejte se do pavilonu s netopýry, k mořskému akváriu se žraloky nebo do výběhů opic. Mezi téměř 400 živočišných druhů lze spatřit i velice vzácného lva berberského nebo levharta mandžuského. Vedle toho je možné vystoupat na vyhlídkovou věž nebo navštívit lanové centrum mezi stromy s dalšími atrakcemi i pro nejmenší děti. Vodní relaxaci i adrenalinovou zábavu poskytuje moderní olomoucký aquapark. Najdete zde jeden z nejdelších tobogánů v zemi, masážní bazény, vířivky, parní lázeň i dětský bazén pro nejmenší.

Tip 5: Na in-line bruslích i na kole

Ozdobou Olomouce jsou také velké plochy parků. „Naše parky jsou přímo stvořené pro sport, procházky nebo rodinný piknik. Díky více než 10 kilometrům in-line stezek rozmístěných po celém městě si na své určitě přijdou bruslaři,“ láká na návštěvu hanácké metropole Lucie Kriklová. Ideálním dopravním prostředkem pro poznávání Olomoucka je kolo, pro které je možné zajít do půjčovny. „Horská i treková kola včetně příslušenství si můžete zapůjčit v informačním centru přímo v budově radnice a Centru Semafor u Androva stadionu, který poskytuje kompletní vybavení i pro děti. Zdarma  při zapůjčení dostanete i cyklomapu Olomouce a okolí,“ dodává Kriklová.

Vstupné

Většina muzeí a dalších turistických atrakcí v Olomouci umožňuje rodinám s dětmi prohlídky za zvýhodněné vstupné. Arcidiecézní muzeum a Muzeum moderního umění si mohou dva dospělí a tři děti prohlédnout dohromady za 100 Kč. Veteran Arena nabízí rodinnou vstupenku za 290 Kč. Rodinná cena za vstup do Vlastivědného muzea Olomouc činí 130 korun pro dva dospělé a dvě děti do 15 let.

Pokud chcete navštívit více míst, vyplatí se vám zakoupit turistickou kartu Olomouc region Card, která je platná v celém regionu. V rámci karty je možné využít více než 170 vstupů zdarma a slev do atraktivních míst města a regionu. Pořídit si můžete 48 hodinovou či 5 denní, jak pro dospělého, tak i pro dítě. Cena karty se pohybuje od 180 Kč pro dospělého a 90 Kč pro dítě. Zakoupit ji lze i v Informačním centru města Olomouce v podloubí radnice a na dalších distribučních místech. Více informací najdete na www.olomoucregioncard.cz

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..