AtterseeZprávy

Tipy na akce u jezera Attersee

U Attersee se v roce 2017 budou konat sportovní akce, koncerty od klasické po lidovou hudbu, slavnosti plné zábavy, zajímavé prohlídky a mnoho dalšího. Připravili jsme pro Vás shrnutí těch nejdůležitějších událostí.

Foto: Michael Hofstaetter

23. dubna je den otevřených dveří TOP-výletních cílů u jezera Attersee a v oblasti Attergau. Navštivte například Včelí statek Attersee nebo Centrum Gustava Klimta nebo si užijte okružní plavbu po jezeře Attersee.

Je jedno, zda máte rádi horskou cyklistiku, vyjížďky na kole, plavání, beach volejbal nebo plachtění – u Attersee jste vždy v pohybu. Ideální výzvu pro fanoušky horské cyklistiky představuje závod Attersee Mountainbike Trophy, který se koná dne 29. dubna 2017 ve Weyreggu.

V neděli 7. května budou silnice okolo Attersee pro automobilovou dopravu uzavřené kvůli 22. ročníku „Den na jízdním kole – bez aut“. Od 9:30 do 16:00 budou mít přednost cyklisté, bruslaři a vůbec všichni, co si chtějí užít zdravého pohybu.

Vrcholem sezóny pro plavce je akce „Atterseeüberquerung“, která se bude konat dne 5. srpna 2017 – přeplavte jezero Attersee z Weyreggu až do obce Attersee.

Koncem léta, od 25. do 27. srpna 2017, během akce Pro Beach Battle 2017 budou v celém Litzlbergu (Seewalchen am Attersee) rezonovat jen dvě slova – beach volejbal.

Foto: p. Unteregelsbacher

A na konci září dne 30. 9. se při akci „King of the Lake“ v centru dění ocitnou cyklističtí časovkáři.

Ani milovníci umění a kultury nepřijdou u Attersee zkrátka. Začínáme 1. a 2. července trhem s řemeslnými výrobky v Unterachu.

Od 7. do 9. července se celý Steinbach ocitne pod taktovkou skladatele Gustava Mahlera – 2. ročník Festivalu Gustava Mahlera bude mít téma „Mahler, Brahms a cyklistika“.

29. července začíná festival „Steinbachské filharmonické týdny“. Koncerty komorní hudby budou rozeznívat farní kostel pod heslem „vznešená hudba ve svatostánku“ až do 18. srpna.

Tři páteční noci v Nußsdorfu věnované jazzu zvou ke swingování (21. 7., 11. 8. a 18. 8.). A i kulturní léto v Unterachu nabízí stejně pestrý program jako festival „Kulturvielfalt“ (Rozmanitost kultury) ve Weyregu.

26. srpna se 8 kapel z obcí okolo jezera Attersee sejde na kolbišti a budou hrát o pohár „Atterseepokal“. Během léta se v obcích konají i další koncerty kapel a lidových spolků.

Léto je ideální čas na oslavy, a proto se téměř ve všech obcích okolo jezera konají různé slavnosti. Festivalovou vřavu začínají dne 17. června Festival Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO a Dorffest v obci Attersee u Attersee. Nejznámějším festivalem je Seefest v Unterachu – s ohňostrojem, který je vidět i z dáli.

V Seewalchenu se 5. srpna bude již podruhé konat festival Abenteuer Pfhalbau Seefest se závodem na monoxylech (lodích vydlabaných z jednoho kmene).

K procházkám a užívání si zvou italské trhy ve Schörflingu od 11. do 15. srpna, případně ve Steinbachu u Attersee od 18. do 21. srpna.

A až vládu převezme podzim, ocitnou se v centru pozornosti kaštany – v Unterachu během festivalu „Kastanienfest“ 21. října.

Kompletní program naleznete ZDE.

 

V průběhu března Vám v rubrice Destinace měsíce představíme rakouský prázdninový region Attersee.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button