Tip na zážitkový výlet: Po stopách slavného nádražáka Aloise Nebela

Máte-li rádi vláčky a dobrodružství, pak se tuto sobotu 24. srpna vydejte po stopách slavného nádražáka Aloise Nebela, komiksového výpravčího ze stanice Bílý potok.

Foto: Archiv České dráhy
Foto: Archiv České dráhy

 

Motorový vláček Českých drah „Hurvínek“ vás sveze z Horní Lipové do Ostružné po tzv. Slezském Semmeringu, vedoucím členitým terénem podobně jako slavná alpská trať.

V sobotu 24.srpna pojede celkem 7 vlaků mezi Horní Lipovou a Ostružnou se zastávkou v Ramzové a zpět. První motorák vyjíždí v 10:53 z Horní Lipové. Jízdenky bude prodávat vlakový doprovod. Jízdenka stojí 20 korun, kratší úsek do Ramzové je za 10 korun. Děti od 6 do 15 let platí polovinu jízdného, nejmenší cestují zdarma. Cestu turistům usnadní i průvodce v mobilním telefonu, zavede je na místa spojená s Aloisem Nebelem.

V Horní Lipové čeká na návštěvníky bohatý zábavní program v podobě šermířských klání, divadelního představení či stánků s lidovými řemesly. Můžete se těšit i na krojovaný průvod v čele s císařem Josefem II., který se vydá ke zdejší studánce pojmenované po tomto panovníkovi. Zavítat můžete také do Muzea Slezského Semmeringu.

 

Alois Nebel provází turisty po Jeseníkách v mobilu

Od května spustily Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu v Šumperku originálního průvodce do mobilních telefonů, který vznikl spojením turistiky a filmu. Nová aplikace nabízí průvodce „Jeseníky: S Nebelem po Semmeringu“, který přibližuje místa podél trati ze Zábřeha na Moravě až po Zlaté Hory. Audio namluvil představitel filmového hrdiny Miroslav Krobot. Aplikace je určená pro telefony s operačním systémem Android a funguje jako originálně pojatý průvodce po regionu Jeseníků a Rychlebských hor. Zavede návštěvníka do jedenácti vybraných míst spojených s různými turistickými zajímavostmi. Podrobnosti jsou na stránkách www.navstivtejeseniky.cz. České dráhy vydaly pro své cestující a zájemce vlastní leták – průvodce formou komiksu, který přibližuje místa na železnici Slezského Semmeringu.

vb

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button