Tip na víkend: Výstava fotografií Helmuta Newtona na Kampě

Museum Kampa pořádá od 29. června ve spolupráci s galerií Kicken Berlin retrospektivní výstavu Helmut Newton in Dialog. Fashions and Fiction.

Foto: Courtesy Kicken Berlin

Výstava v pražském Museu Kampa představuje snímky legendárního, původem německého fotografa Helmuta Newtona, které vytvořil během své téměř šedesátileté profesionální kariéry. Newton skvěle ovládl estetiku inscenované fotografie, která se vyznačuje výjimečnou pozorností k atmosféře, kompozici, jemnosti a detailu. Proslavil se především svými fotografiemi pro časopis Voque, pro jehož australskou, londýnskou a pařížskou redakci pracoval 23 let.

Kurátorky výstavy – galeristka Annetta Kicken, Ina Schmidt-Runke a Petra Helck z Kicken Berlin a šéfgaleristka Musea Kampa Helena Musilová – se rozhodly výstavu doplnit o fotografie Newtonových fotografických předchůdců a vrstevníků a soustředily se na širší kontext jeho tvorby. Nezapomněly ani na české stopy, které jsou prezentovány díly Tona Stana a Gabiny Fárové, s nimiž Newton v roce 12988 spolupracoval během svého pobytu v Praze.

Výstava je veřejnosti přístupná od 29. června do 28. října 2019.

Foto: Courtesy Kicken Berlin

Newsroom TTG

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..