Zprávy

Tip na víkend: Vánoční koncert v Hotelu InterContinental Prague

Hotel InterContinental Prague přichystal na třetí adventní neděli od 15 hodin unikátní vánoční koncert. Pěvecký sbor pětiletky Nový PORG si v hotelové hale zazpívá za doprovodu dechového orchestru FeverBand ze Základní umělecké školy Ilji Hurníka. Žáci z PORGu vystoupí pod vedením sbormistra Lukáše Černého, jenž mimo jiné působil v kalifornské Fresno Grand Opera. Orchestr pražské umělecké školy bude dirigovat člen Státní opery Praha Luděk Boura.

Foto: archiv hotelu
Foto: archiv hotelu

Doménou orchestru je pestrý repertoár zahrnující filmovou i klasickou hudbu, jazz a swing. V loňském roce získal podruhé první cenu v celostátní soutěži základních uměleckých škol. V dětském sboru vystoupí zhruba třicet malých zpěváků a zpěvaček, muzikantů z žákovského bigbandu se představí kolem dvaceti.

Zpívat se bude také v restauraci Zlatá Praha. Návštěvníci adventního brunche uslyší vánoční koledy deseti zpěváčků už ve 13.00 hodin. Hlavní hudební představení začne v 15.00 hodin a potrvá zhruba půl hodiny. Koncert se uskuteční přímo v lobby v tradiční perníkové vesničce, kulisou orchestru bude perníková chaloupka.

Na koncert jsou zvaní všichni lidé, kteří mají chuť poslechnout si koledy v podání mladých hudebníků a vychutnat si předvánoční atmosféru v příjemném prostředí hotelu v Pařížské. Vstupné je zdarma.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button