Města & regiony ČRZprávy

Tip na víkend: Srpnové hodování a Veteran Rallye v Kutné Hoře

O víkendu 22. a 23. srpna 2015 ožije Kutná Hora již tradičně Srpnovým hodováním a VII. ročníkem Veteran Rallye Kutná Hora.

Foto: archiv závodu
Foto: archiv závodu

Již sedmý ročník prestižního mezinárodního závodu historických vozidel, v němž změří své síly automobiloví veteráni, vyrobení do roku 1936 včetně, nejen z České republiky, ale také z Francie, Německa či Rakouska.Záštitu nad závodem převzalo Národní technické muzeum.

Dvoukolový závod do vrchu Kaňk se pojede v sobotu 22. a v neděli 23. srpna od 10.00 a 10.45 hodin. Start je již tradičně v Lorecké ulici v Kutné Hoře, cíl na kruhovém objezdu v obci Kaňk. Auta jsou výkonově naprosto rozdílná, proto se jedná o tzv. jízdu pravidelnosti, v níž se snaží závodníci zajet všechna kola ve stejném čase.

Posádky historických vozů se také letos vypraví na spanilou jízdu v sobotu v 14.30 hodin z Kutné Hory do hutě Jakub v Tasicích (kulturní památka, jedna z nejstarších skláren u nás, funguje od roku 1796), odkud se vrací zpátky do Kutné Hory.

 

Náměstí ožije skvělým jídlem, hudbou i soutěžemi

Partnerem Srpnového hodování a Veteran Rallye Kutná Hora je národní značka kvality KLASA, a tak se mohou návštěvníci těšit na ochutnávku kvalitních potravin.

Akce je již tradičně spojena s bohatým doprovodným programem a nejinak tomu bude i letos. Ředitelka závodu Mariana Pohlová prozradila, na co se mohou obyvatelé i návštěvníci předposledního srpnového víkendu těšit: „Sobotní program na náměstí odstartuje rock-folková skupina Něco z Týnce nad Labem, následují další kapely jako Kabát Revival nebo Teplá buchta. Večer se moc těším na vystoupení Doctora P. P. a Hamletů (Aleš Háma, Jakub Wehrenberg, Dalibor Gondík a Hardy Marzuki). Neděli pak zpestří Elán Revival nebo Jaroslav Uhlíř.“ Návštěvníci se rozhodně nebudou nudit ani minutu – po oba dva dny je pro ně připraveno množství soutěží, např. oblíbené pojídání knedlíků, a dalších aktivit pro děti i dospělé.

Program naleznete ZDE a aktuality jsou průběžně zveřejňovány na Facebooku.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button