Zprávy

Tip na víkend: Na Oktoberfestu v centru Ostravy poteče pivo proudem

Historicky první ostravský Oktoberfest se uskuteční v pátek a sobotu 10. a 11. 10. před Forem Nová Karolina. Směrem k historickému Trojhalí budou nabízet desítky pivovarů svůj běžný i netradiční sortiment. Dvoudenní pivní festival nabídne výrobky 30 regionálních zejména drobnějších pivovarů. Nebude chybět atraktivní hudební a zábavní program pro celou rodinu, ani bohatá nabídka gastro specialit.

Foto: www.festivalvulicich.cz
Foto: www.festivalvulicich.cz

Pivní festival potrvá v pátek od 15 do 21 hodin. Sobotní část festivalu začne v 11 a skončí ve 20 hodin ohňostrojem. V případě nepříznivého počasí se program z náměstí a louky přesune do prostor Fora Nová Karolina a do Trojhalí.

„Protože jsou Češi pivaři, napadlo nás do centra sezvat regionální pivovary. Po řadě akcí, na kterých jsme se podíleli nejen organizačně ale také finančně, s cílem oživit centrum města, jsme Oktoberfest uspořádali sami. Věříme, že přilákáme tisíce Ostravanů, do míst, kde se pravidelně kříží kultura, sport i zábava. Do míst, kde sídlí nejen Forum Nová Karolina, ale také pár měsíců otevřené Trojhalí a v docházkové vzdálenosti ležící čtvrtý nejnavštěvovanější turistický cíl v České republice, oblíbená Dolní oblast Vítkovice,“ řekl marketingový manažer OC Forum Nová Karolina Tomáš Lučan.

V doprovodném programu se představí Marcel Woodman s kapelou, Xindl X, Nebe a další menší regionální skupiny a DJs. Pro děti i dospělé jsou nachystány atrakce i soutěže, a to v průběhu pátečního i sobotního programu.

Ostravský Oktoberfest zahájí primátor města Petr Kajnar, který „nabije“ první sud festivalu.

Další informace na www.forumnovakarolina.cz a facebooku.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button