Kanárské ostrovyZprávy

The Canary Islands: Latitude of Life, aneb Když na Kanáry, tak přes Prahu

V polovině října se v pražském hotelu Corinthia Towers konala pod názvem The Canary Islands – Latitude of Life mezinárodní konference, která nejen že poutavě představila čtyři ze sedmi Kanárských ostrovů, ale zabývala se i tématem pražského letiště jako mezinárodního hubu pro směřování masové turistiky na toto španělské souostroví ležící jen kousek od břehů Afriky.

Playa de las Canteras, Gran Canaria Foto: www.grancanaria.com
Playa de las Canteras, Gran Canaria Foto: www.grancanaria.com

Zástupci turistických centrál ostrovů Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote a Fuerteventura se ve svých prezentacích soustředili na své ostrovy, zatímco prezident vlády Kanárských ostrovů Paulino Rivero a náměstek ministerstva pro cestovní ruch Ricardo Fernández de la Puenta Armas představili celé souostroví. A hovořili i o úspěšně se rozvíjejícím plánu vytvořit z pražského Letiště Václava Havla jakousi přestupní stanici pro turisty cestující na Kanárské ostrovy ze zemí východní Evropy, nebo dokonce i Asie.

Tento plán stojí na čtyřech pilířích, z nichž dva jsou přirozeně Kanárské ostrovy a pražské letiště, další dva pak cestovní kancelář Canaria travel a letecká společnost Travel Service.

Travel Service hodlá v příštím roce létat na Kanárské ostrovy sedmkrát týdně a počítá se s tím, že letů této společnosti rádi využijí turisté nejen z České republiky, ale i z jiných evropských zemí a měst, např. z Moskvy – ti dnes mají do Prahy přímé spojení s ČSA, ale i např. z Petrohradu, Minska nebo Sofie, kam otevře linku právě společnost Travel Service. „Když může fungovat kombinace Maledivy – Dubaj, proč by neměla fungovat kombinace Praha – Kanárské ostrovy,“ poznamenala ředitelka Canaria Travel Lenka Viková.

Že její cestovní kancelář bere svou roli v plánu na vytvoření mezinárodního hubu v Praze vážně, je jasné i z toho, že vyvinula nový rezervační systém Canary-Booking.com pro prodej letenek z vybraných evropských a asijských měst na Kanárské ostrovy přes Prahu. Portál byl spuštěn 15. října, ale zatím funguje jen ve zkušebním provozu, pro cílové zákazníky – individuální turisty – bude plně k dispozici od začátku příštího roku.

Naďa Rybárová

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button