Kam jet?NovinkyThajskoZahraničí

Thajský Phuket je připraven přivítat milovníky místních pláží

Thajský úřad pro cestovní ruch (TAT) oznámil znovuotevření oblíbené destinace mnoha turistů, ostrova Phuket, od 1. července 2021.

Foto: TAT

Od 1. července mohou plně očkovaní cestující vstoupit a cestovat do cíle bez karantény podle „modelu karantény Phuket“. Tento plán je součástí thajského plánu na otevření celé země do poloviny října 2021.

Oznámení o modelu „Phuket Sandbox“ bude zveřejněno v Královském thajském vládním věstníku. Umožní vstup bez karantény plně očkovaným návštěvníkům ze zemí s nízkým až středním rizikem viru SAR-CoV-2, jak je oznamuje a aktualizuje každé dva měsíce thajské ministerstvo veřejného zdraví. S touto iniciativou si návštěvníci mohou užít dovolenou na Phuketu a jeho blízkých ostrovech, jako jsou například Ko Racha, Ko Maithon, Ko Kai a Ko He.

V rámci přípravy na přivítání a zajištění bezpečných cest zahraničních turistů a místních obyvatel dosáhl Phuket cíle očkování, aby očkoval více než 75 % místního obyvatelstva včetně obyvatel, pracovníků v podnicích souvisejících s cestovním ruchem a migrujících pracovníků. V této první fázi obnovení cesty jsou návštěvníci po příjezdu podrobeni testovacím PCR testům na mezinárodním letišti Phuket. Další negativní výsledky PCR budou vyžadovány 6. a 12. den, v závislosti na jejich preferované délce pobytu. Cestování do jiných částí Thajska bude vyžadovat minimální pobyt v Phuketu na 14 nocí před odjezdem do jiných destinací.

Foto: TAT

Plně očkovaní příchozí, kteří vstupují na Phuket, musejí mít své předběžné dohody v pořádku. Pokud jde o vstup do Thajska na maximálně 45 dní, mají turisté z České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska nárok na vízový režim.

Cestující jsou povinni získat následující dokumenty:

– Osvědčení o vstupu (COE) vydané Thajským královským velvyslanectvím.

– Doklad o platném očkování vakcínou covid-19 schválenou Světovou zdravotnickou organizací.

– Zdravotní pojištění covid-19 s minimálním krytím 100 000 USD.

– Potvrzení rezervace ubytování certifikované Amazing Thailand Safety and Health Administration (SHA Plus).

– Negativní výsledek testu covid-19 PCR, který byl vydán nejpozději 72 hodin před odletem.

Thajsko zahájilo masové očkování covid-19 s oficiálním cílem proočkovat do konce tohoto roku více než 70 % populace. K opětovnému nastartování cestovního ruchu v zemi postupuje očkování k dosažení kolektivní imunity v hlavních turistických destinacích, jako jsou Ko Samui, Krabi, Chiang Mai, Hua Hin a Pattaya. Další krok oživení cestování bude zahájen od poloviny července 2021, kdy se připojí další hlavní destinace, Ko Samui, Ko Tao, Ko Phangan, k Phuketu při zrušení požadavků na karanténu pro plně očkované turisty, zatímco Krabi, Pattaya, Hua Hin, Chiang Mai, Buri Rum a Bangkok se připojí v říjnu 2021.V rámci „modelu sandboxu“ je Phuket připraven srdečně přivítat všechny, aby znovu navštívili ostrov Phuket, „Perlu Andamanu“.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button