ThajskoZprávy

Thajsko – perfektní destinace pro ženy

Thajsko neláká jen pánské zastoupení turistů, či rodiny nebo páry. Stále více láká i ženy, které cestují spolu se svými dcerami, maminkami, kamarádkami či přítelkyněmi na „dámskou jízdu“. A vědí dobře, proč to dělají. Thajsko je velice bezpečná země, nemusí cestovat s žádnými obavami. A čeká tam na ně mnoho zážitků.

Foto: archiv TAT
Foto: archiv TAT

Mohou si dát výbornou večeři v některé z vyhlášených restaurací, nebo v některé z místních restaurací s osobitou atmosférou. Např. v Bangkoku v Gaggan Anand, která byla v roce 2015 na seznamu nejlepších 50 asijských restaurací. Dát si klasickou thajskou kuchyni, která hraje všemi možnými chutěmi a všechny jsou skvěle vyrovnané a doladěné, nebo si dát čínskou, indickou ale i evropskou kuchyni.

Mohou se tady naučit vařit výborné thajské jídlo – kuchařské školy najdete v Bangkoku, na Koh Samui, na Phuketu, v Chiang Mai i mnoha dalších místech.

Vychutnají si i nákupy – ať už dávají přednost luxusním značkám, jako Chanel nebo Louis Vuitton, či jen obyčejným trikům z víkendového trhu Chatuchak, oblečení místních módních návrhářů nebo lázeňským doplňkům, hedvábí, suvenýrům, koženým doplňkům, v Thajsku najdou vše. Čekají na ně vyhlášená obchodní centra v Bangkoku, jako Siam Paragon, CentralWorld, Central Chidlom a mnohá další. Pokud preferují místní trhy, mohou se vydat v Bangkoku do komplexu Asiatique na břehu řeky Chao Phraya, na trh Chatuchak nebo Train Night Market a v Chiang Mai na vyhlášený „Noční trh“.

Odpočinou si v luxusním bungalovu s vlastním bazénem na Koh Samui, nebo v resortu, který nemá bazén, ale jeho bungalovy jsou tak blízko moře, že vás večer jeho šumění uspává.

destinace-pro-zeny1-2
Foto: archiv TAT

Vyzkouší si adrenalinové sporty – na lekcích Muay Thai jsou vítané i ženy, dále mohou zkusit horolezectví, treking, flyboard, kite surf, a vyzkoušet i klasické sporty – potápění, golf, jachting.

Vyzkouší si některý z mnoha kurzů: ruční výroba papíru (Chiang Mai), malování na papírové slunečníky ( Chiang Mai ), kurzy thajských masáží (Bangkok, Wat Pho), kurzy tradičního thajského tance (Bangkok)

Užijí si relaxaci a načerpají sílu v některém z vyhlášených kosmetických salonů (speciální kůry pro ruce, nehty, tělový peeling, různé kosmetické zákroky, detoxikační kůry, anti-aging techniky) nebo masážních center (klasická thajská masáž, masáž hlavy, nohou, olejová masáž, bylinná masáž, Ayurvédská  centra). Některá masážní centra jsou opravdovými oázami, kde máte pocit, že jste v jiném světě.

Žádné jiné místo na světě nenabízí takový mix moderna, exotiky i duchovna. Vyšperkované thajské chrámy, obklopené moderně se rozvíjejícími městy i perfektní pláže na ostrovech, není divu, že se Thajsko stává vysněnou destinací pro ženy z celého světa.

 

Destinací měsíce je v říjnu Thajsko. Více článku najdete ZDE

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button