MICEZprávy

Thajská skupina Minor chce koupit NH Hotels. Nabídka od Hyatt prý přišla pozdě

Thajská skupina Minor International nadále hodlá kompletně převzít španělský hotelový řetězec NH Hotels. Konkurenční nabídka na převzetí NH Hotels ze strany Hyatt Hotels přišla prý příliš pozdě, tvrdí zástupci Minor International.

NH Collection Olomouc Congress. Foto: NH Hotels

„Skupina Hyatt přišla do kostela ve chvíli, když už nevěsta byla pryč. My budeme v transakci pokračovat a dokončíme ji,“ poznamenal Dillip Rajakarier, generální ředitel skupiny NH Hotels. Ta provozuje hotely i v České republice, a to v Praze a v Olomouci.

Thajská podnikatelská skupina Minor International plánuje převzít skupinu NH Hotels celou. Povolením k nákupu všech akcií se nyní zabývá španělský úřad pro dozor nad obchodem s cennými papíry. Minor je připraven zaplatit 6,30 eura za akcii. Nabídka na kompletní akvizici není překvapující. Už na počátku června thajská skupina zvýšila svůj podíl v NH Hotels z 9,5 na 34,7 %, za což zaplatila celkem 619 milionů eur.

Skupina Minor, která provozuje například hotelové řetězce Anantara a Avani, v poslední době čile expanduje. Na počátku roku 2016 Minor koupil portugalskou značku Tivoli Hotels. V současné době provozuje Minor kolem 160 hotelů a s převzetím NH Hotels se toto portfolio značně rozroste. NH Hotels v současnosti ve 31 zemích provozuje téměř 400 ubytovacích zařízení s přibližně 60 000 pokoji.

Po těžkých časech se NH Hotels ekonomicky vyvíjí opět dobře. Obrat skupiny za první pololetí 2018 vzrostl oproti stejnému období loni o 3,9 % na 785,5 milionu eur. Provozní zisk (EBITDA) vzrostl o 12 % na 115 milionů eur. Čistý zisk za letošní první pololetí podle údajů NH Hotels činil 23 miliony eur.

Petr Bílek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button