TERIBEAR už zase hýbe Prahou

 

Třetí ročník charitativního happeningu TERIBEAR hýbe Prahou, aneb Prima den s medvědem slavnostně odstartoval ve čtvrtek 7. září na pražském Vítkově. Cílem akce, kterou pořádá Nadace Terezy Maxové dětem, je pomoci konkrétním lidem, ať už jsou to rodiny v nouzi, týrané děti, nebo matky v azylových domech, a to pohybem. Za každý kilometr, který účastník uběhne, připíší partneři akce 50 Kč na konkrétní příběh pomoci, který si běžec předem zvolí. Zaběhat si můžete na 1,2 km dlouhém okruhu u Národního památníku a přijít můžete kdykoliv do 16. 9.

Foto: Teribear

V loňském roce přišlo akci podpořit, tehdy ještě na Letenskou pláň, téměř 10 tisíc lidí, kteří připsali na konto pomoci téměř 8 milionů korun. V celkovém součtu kilometrů se jim podařilo čtyřikrát oběhnout zeměkouli. „Doufám, že i letos se nás sejde co nejvíce a pomůžeme těm, co to v životě neměli jednoduché,“ řekla patronka happeningu Tereza Maxová.

Start letošního ročníku podpořila celá řada známých osobností, mezi nimi např. Theodor Pištěk, Anna Geislerová nebo Jitka Schneiderová. Generálním partnerem tohoto ročníku je ŠKODA AUTO, hlavními partnery Travelport Galileo, Astrid a Coca Cola HBC Česko a Slovensko.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button