TBEX Europe 2018 Ostrava – jen více takových akcí!

Největší světové setkání travel blogerů, vlogerů, youtuberů a profesionálů v oblasti cestovního ruchu TBEX se vůbec poprvé konalo ve střední Evropě, a to koncem července v Ostravě.

 

 

V prostorách Dolních Vítkovic, unikátní industriální památky zapsané na seznamu Evropského kulturního dědictví, se sešlo téměř 500 účastníků z celého světa, v převážné většině blogerů, účastnili se však i hoteliéři nebo zástupci destinačních společností. Konferenční část programu se konala od 26. do 28. července v multifunkční hale Gong, přestavěné do současné podoby z bývalého plynojemu.

Na konferenci vystoupilo přes 40 řečníků, mezi nimiž nechyběli ani zástupci České republiky, třeba Janek Rubeš a Honza Mikulka, kteří publikují na YouTube seriál „Honest Guide“, Tomáš Kadlec a Vít Slezák z cestovní kanceláře Norhern Hike, nebo Jiří Dužár ze zahraničního zastoupení CzechTourism pro USA a Kanadu. Příspěvek přednesl např. i v Praze žijící Mark Baker, autor mnoha průvodců po střední Evropě vydaných např. Lonely Planet, Fodors nebo Frommer´s.

Nejvíce účastníků konference přijelo podle Niny Urbánkové z ostravského magistrátu, která se na organizaci konference podílela, z USA, a to 40 procent, 40 procent připadlo na účastníky z evropských zemí a 20 procent na Asii, Austrálii a Afriku. Z České republiky se účastnili většinou profesionálové v cestovním ruchu, mezi blogery jich mnoho nebylo. To potvrzuje i Martin Hiltavský z Moravskoslezského kraje. „Čeští blogeři se dali spočítat na prstech obou rukou,“ řekl doslova.

Konference byla dvoudenní, před a po ní ale měli účastníci možnost prohlédnout si nejen Ostravu a Moravskoslezský kraj, ale i mnohá další zajímavá místa v České republice v rámci více než 50 exkurzí, aby destinaci co nejlépe poznali a zviditelnili ji nejen na internetu a sociálních sítích, ale třeba i v tradičních médiích. Exkurze pořádal CzechTourism ve spolupráci s jednotlivými kraji a destinačními managementy.

Podle odhadu, který pro Ostravu vypracovala agentura CzechTourism na jaře letošního roku, bude výsledný zásah konference TBEX na sociálních sítích řádově v desítkách milionů čtenářů, pokud jde o ekonomický přínos pro ČR, přímá spotřeba účastníků byla odhadnuta téměř na 22,3 milionu korun. Odhad vycházel z předpokládaného počtu účastníků 650, s průměrnou dobou pobytu 6,5 dne. Ač bylo účastníků ve skutečnosti méně – jen 500, doba jejich pobytu je výrazně vyšší, než se předpokládalo, a to v průměru 10 dní. Už teď se sociální sítě plní příspěvky a fotografiemi, zajímá-li vás, co účastníky konference v České republice zaujalo, můžete se podívat např. na  #tbexostrava2018.

Podle Niny Urbánkové bude vyhodnocení konference TBEX Ostrava provedeno opět agenturou CzechTourism, a to přibližně za 3 až 4 měsíce. Konferenci finančně podpořila Ostrava, Moravskoslezský kraj a CzechTourism.

TBEX (The Travel Blog Exchange) se od roku 2012 koná pravidelně každý rok v Severní Americe, Evropě a v Asii. Příští konference se uskuteční v září v USA, v Corningu ve státě New York.

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..