Města & regiony ČRZprávy

Táborská setkání opět s ohňostrojem nad Jordánem a s novinkou Teen zónou

Letošní 25. ročník největšího husitského festivalu na světě Táborská setkání, který se koná od 16.-18. září,  může využít i efektivního prostředí renovovaného rybníka Jordán, kde se opět uskuteční velký ohňostroj. Pro teenagery je pak připraveno překvapení.

Foto: Město Tábor
Foto: Město Tábor

Není to jediná zajímavost tohoto festivalu, kdy starosta města Ing. Jiří Fišer předává svou vládu nad městem husitskému hejtmanovi Janu Žižkovi z Trocnova. Atmosféru středověku zde zažijete se vším všudy, jak v tajemné žebrácké uličce tak během rytířských turnajů na koni či při historických průvodech včetně toho nočního s vynikající atmosférou. Videomapping na fasádě staré radnice, jarmarky, tržiště ale i řada otevřených památek, které oslaví i Dny evropského dědictví. To vše patří v těch dnech Táboru.

Vznikne nový rekord?

Husitský chorál Ktož jsú boží bojovníci si zazpívají všichni návštěvníci a pokusí se o rekord ní počet zpívajících lidí na jednom místě, který by znamenal oficiální zápis do Knihy rekordů a kuriozit. Vše zkontroluje komisař z Agentury Dobrý den. Z řad zpěváků se přestaví například Petr Nagy se skupinou Indigo. Pro děti je připraven dětský ráj, tvořivé dílny, soutěže, pohádky.

Teen zóna

Foto: Město Tábor
Foto: Město Tábor

Je novinkou letošního ročníku s programem zaměřeným na teenagery a summer snow battle neboli se snowboardovým a freeski závodem na pravém sněhu na  náměstí T. G. Masaryka. Řada různorodých souborů zvýrazní i poslední den, neděli.

Velkofilm Jan Žižka a příležitost pro vás

Připravuje ho produkce J. B. J. Film (Petr Jákl ml., Petr Jákl st.).  Můžete se stát i jeho komparsistou, budou se vyhledávat právě během festivalu.

Úspěšná česko-slovinská spolupráce

Hovoří o ni 10.výročí  přátelských kontaktů  s partnerským slovinským městem Škofja Loka, které se oslaví v průběhu festivalu. Velvyslanec Slovinska se festivalu Táborská setkání účastnil již vloni, letos přijede i s celou rodinou. Na tiskové konferenci vyjádřil radost z podnětného přátelství.

Vstupenky na Táborská setkání můžete získat v předprodeji na webu www.taborskasetkani.eu do 15. září a také v Městském infocentru na Žižkově náměstí. Děti do 12 let mají tentokrát vstup zdarma.

[box]

Z programu Dnů evropského dědictví

Řada táborských památek oživí 18. září programy, jako je kytarový recitál Vojtěcha Vrtišky v kostele Narození Panny Marie či odpolední koncert táborské skupiny Tarapaca Jazz v rajské zahradě augustiánského kláštera. Na Velkém šanci se odehraje například divadelní představení o Karlu IV v podání dětského souboru Tralalou. Farní zahradu v Děkanské ulici můžete vidět zcela poprvé. Dny otevřených dveří komunitního centra Cheiron T. o.p.s. a komunitního centra Auritus v Klokotské ulici vám umožní poznat nádherné historické budovy.

Všechny památkové objekty budou otevřeny v neděli 18. září od 9 do 17 hodin.

[/box]

Marta Jedličková

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button