Švýcarsko představilo turistické tipy pro letní sezonu

Švýcarskou turistickou nabídku pro letošní letní sezonu představil na tiskové konferenci v Praze sám generální ředitel Switzerland Tourismu, pan Martin Nydegger. A protože, jak řekl, Švýcarsko toho má tolik co nabídnout – totiž hory, města, jezera, čtyři jazyky apod. – zaměřil se pro jednoduchost na jediné téma, a to na horskou turistiku. Ta bude podle něj ve Švýcarsku hitem letošního roku.

Foto: swiss-image.ch/Lorenz A. Fischer

Dá se provozovat prakticky kdekoliv, určitě se při ní neztratíte, Švýcarsko má totiž celkem 65 tisíc kilometrů značených tras, které udržuje 1500 dobrovolníků, a navíc vám ji zpříjemní dokonalá infrastruktura, zejména veřejná doprava, vlakem nebo autobusem se ve Švýcarsku dostanete snad do každé vesnice. Martin Nydegger představil i tři dálkové turistické trasy, Via Alpina – ta měří 320 km, stejně dlouhou Jura Crest Trail a nejdelší Alpine Passes Trail, která je dlouhá 600 kilometrů.

Ředitelka českého zastoupení centrály Alena Koukalová upozornila, mimo jiné, na výstavu Mladý Picasso – modré a růžové období v basilejské Fondation Beyeler, na Fête des Vignerons ve Vevey, báječný vinařský festival, který se koná přibližně jednou za dvacet let a shodou okolností se bude opět konat právě letos od 18. července do 11. srpna, nebo na oslavy 130. výročí narození Charlieho Chaplina v muzeu Chaplin´s World rovněž ve Vevey.

Newsroom TTG

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..