Švýcarské jaro na Petříně: podmanivé alpské rohy a cyklisti

V sobotu se na Petříně procházely desítky lidí, ačkoliv mrzlo a nejezdila lanovka. Řada návštěvníků pak mířila na Švýcarský den s kantonem Graubünden. Právě odtud se linula vůně tajícího raclettu a podmanivé tóny alpských rohů.

Alphornisté ze Svatého Mořice Foto: Lucie Poštolková

Alphornisté ze Svatého Mořice Foto: Lucie Poštolková


Jasné slunečné počasí přálo fotografům a alphornistům ze Svatého Mořice, kteří v rámci programu několikrát zahráli. Zasloužili si velký potlesk. Nejen, že síla jejich dechu musela být úctyhodná, ale také vydrželi stát na místě a hrát i v takovýchto mrazech.

Švýcarský stánek se sýry a čokoládou Foto: Lucie Poštolková

Švýcarský stánek se sýry a čokoládou Foto: Lucie Poštolková

Do okolí se linula vůně tajícího raclettu a kuchař topil, co to šlo, protože mráz nepolevil ani v poledne. Návštěvníci měli tváře jako slabikáře. Ti dobře oblečení využili možnosti, vyzkoušet si elektrokola a chůzi s holemi Nordic walking. Méně oblečení pak posedávali v restauraci nebo se zahřívali svařákem anebo tradiční švýcarskou kroupovou polévkou.

Na závěr akce se konala přednáška o cyklostezkách v kantonu Graubünden, kde se zájemci mohli inspirovat. Vyprávění z cest doplnili organizátoři promítáním z cest, mapkami i grafy o převýšení. Ačkoliv je Švýcarsko hornaté, najdou se tu i stezky v údolích řek i pro malé sportovce.

Další podrobnosti o probíhajících akcích Švýcarského jara do konce března najdete na: www.svycarskejaro.cz

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..