Světoví Instagrameři v Česku!

Hvězdy Instagramu, jejichž fotky na této sociální síti sledují desítky i stovky tisíc lidí, mohou velmi účinně přispět k propagaci destinací. Dvanáct Instagramerů z deseti zemí světa během tří dnů navštívilo různé kouty České republiky. Celou akci pořádanou komunitou Travel Massive zakončil Insta MeetUp, poučné setkání a skvělá párty v pražském čtyřhvězdičkovém eko hostelu Mosaic House.

_dsc2266

Hybatel českého Travel Massive Petr Klymec uvádí závěrečný večer instagramové akce. Zdroj: Jaroslav Hora

Popularitu sociální sítě Instagram lze využít nejen pro propagaci výrobků (například v oblasti mechanických hodinek se jedná již o velký marketingový byznys), ale zcela přirozeně i pro propagaci destinací. Komunita Travel Massive společně s organizací Czech Tourism pozvala 12 hvězd Instagramu z desítky zemí světa (mimo jiné z USA, Kanady a Indie), kteří disponují celkem 2 miliony followerů. Instagrameři tři dny cestovali po jižních a západních Čechách a na jižní Moravu (tzv. InstaTrip) a tam pořízené fotografie poté umístili na své profily.

andy-to_kasperk

Hrad Kašperk na instagramovém profilu Andy To. Zdroj: Instagram

Podobné InstaTripy  se v oblasti cestovního ruchu běžné využívají jako marketingový a promo nástroj (s Instagramery pracuje například italský hotelový řetězec JSH Hotels).

Na nedělním večerním setkání v Mosaic House v Praze se Instagrameři kromě svých fotografií podělili o své zkušenosti a postřehy z tvorby a účastníci hlasovali o nejlepší fotografie z českého InstaTripu. Jako partner akce jsme věnovali i jednu z cen: roční předplatné časopisu Travel Digest. Rozhovor s vítězem Andy To najdete v novinách TTG č. 11/16, které vycházejí příští týden. Večerem kromě příjemných rozhovorů rezonovali i tři velké vášně: pro kreativní nápady, pro Instagram a pro skvělé jídlo.

Travel Massive je největší světová komunita odborníků, inovátorů a průkopníků v oblasti cestovního ruchu a otevírá prostor pro spolupráci, vzájemné učení a výměnu zkušeností. Pražskou pobočku Travel Massive s více jak 500 členy vede od roku 2013 Petr Klymec, který je rovněž od května letošního roku COO Travel Massive Global.

A zde si můžete prohlédnou fotografie ze závěrečného večera Travel Massive InstaMeetUp:

 

 

Autor Petr Bílek (Články)


Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..