Zprávy

Světová výstava EXPO 2017 se představila v Praze

Světová výstava EXPO 2017, která se bude konat od 10. června do 10. září v kazašské Astaně, se představila v rámci road show „Travel the Great Silk Road and Visit Astana EXPO 2017“ i v Praze.

Foto: Naďa Rybárová

Výstavy, která bude tematicky věnovaná energii budoucnosti, se zúčastní celkem 115 zemí včetně České republiky a 20 mezinárodních organizací, a podle kazašského velvyslance v Praze Serzhana Abdykarimova se na ní očekává na pět milionů návštěvníků z Kazachstánu i ze zahraničí. V průběhu 93 dní trvání výstavy se uskuteční téměř 3000 kulturních akcí, včetně 71 představení slavného kanadského Cirque du Soleil, nebo dvou koncertů španělského tenora Plácida Dominga.

Česká republika bude mít na Astana EXPO k dispozici výstavní prostor o ploše 289 m², a jak uvedl Martin Hlavnička, náměstek komisaře české účasti, hlavním exponátem bude elektrické letadlo. Vystavovat se ale bude třeba i skládací elektrické kolo, nebo model odsířené tepelné elektrárny Tušimice. Dvanáct exponátů bude zapůjčeno z Techmanie Plzeň.

V rámci prezentace představili zástupci kazašských cestovních kanceláří SkyWay a Sayat i turistické destinace v Kazachstánu a některé doporučené trasy a zájezdy. Dohodu, na jejímž základě se Asociace cestovních kanceláří stala oficiálním partnerem EXPA pro český trh, pak podepsal výkonný ředitel asociace Michal Veber a Roza Assanbayeva, náměstkyně ředitele EXPA pro propagaci a turismus.

Naďa Rybárová

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button