Svatba a líbánky v srdci Karibiku: Dominikánská republika

Partnerský článek

Chcete prožít nezapomenutelný svatební den a líbánky v  Karibiku? Pak se vydejte do Dominikánské republiky. Tato karibská země je jako stvořená pro zamilované, kteří vyhledávají klid a romantiku. Pohádkové pláže, tropická příroda, koloniální památky UNESCO, usměvaví lidé a výborné služby vytvářejí z tohoto místa skutečný ráj na Zemi.

Foto: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

Foto: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

Svatba bez starostí

Dominikánská republika je proslulá hotely prvotřídní kvality. Zatímco některé páry preferují ceremonie v resortech all-inclusive, jiní upřednostňují elegantní butikové hotely, kde má obřad intimnější charakter. Ať zvolíte jakkoli, Váš svatební den nebude doprovázet shon a stres. Hotely mají pro klienty připravené speciální svatební i líbánkové programy. O organizaci obřadu se do nejmenších detailů postará profesionální tým a Vy spolu s partnerem můžete relaxovat v hotelovém spa nebo soukromém Jacuzzi s výhledem na moře. Balíčky „wedding planner“ zahrnují služby svatebního koordinátora, oddávajícího, fotografa, kameramana, právní poradenství i občerstvení.

Pláž, tropická zahrada nebo katedrála

Obřad je možné uskutečnit v hotelovém altánu, v romantickém zákoutí tropické zahrady, nebo na pláži ve stínu palem. Mezi nejoblíbenější svatební destinace patří Punta Cana, poloostrov Samaná, Boca Chica a Barahona. Katolické ceremonie se nejčastěji konají v katedrále „Primada de America“ v Santo Domingu, v kostele San Estanislao v Altos de Chavón a v pevnosti San Felipe u Puerto Plata.

K uzavření sňatku v Dominikánské republice je nutný platný cestovní pas, občanský průkaz a jeho kopie, rodný list, zdravotní pojištění, potvrzující dokument, že se jedná o nesezdaný pár, příp. doklad o rozvodu předchozího manželství a doklad o trvalém bydlišti. Dokumenty musí být před svatbou přeloženy do španělštiny, ověřeny notářem, apostilovány a zaslány k potvrzení na Konzulát Dominikánské republiky v Praze.

Oblíbené svatební resorty

V Punta Caně nabízí výborné zázemí pro svatby např. hotel Grand Palladium Punta Cana Resort & Spa. Obřad je možné uspořádat také v tropické zahradě, na pláži nebo v kostele hotelu Barcelo Bavaro Beach Resort. All-inclusive resort Iberostar Grand Hotel Bavaro je jedním z nejoblíbenějších v oblasti, o čemž vypovídají kladná hodnocení klientů. Romantický all-inclusive resort Melía Caribe Tropical leží přímo na pláži a kombinuje soukromí a eleganci. Perfektní zázemí pro Vaši svatbu nabízí i butikový hotel Tortuga Bay navržený známým designérem Oscarem de la Rentou.

Foto: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

Foto: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

V La Romana na jihovýchodě země proslul resort Casa de Campo – exklusivní „Svatební ráj“ ať už se jedná o menší obřad, nebo extravagantní svatební party pro stovky diváků.

Poloostrov Samaná je ideální volbou pro menší svatební obřady a nezapomenutelné líbánky. Můžete zvolit např. luxusní butikový hotel Sublime Samana u vesničky Las Terrenas, nebo viktoriánský dům The Peninsula House z 18. století, který podle Condé Nast Traveler patří na seznam TOP 100 butikových hotelů.

Za nejlepší v regionu Puerto Plata je považovaný Casa Colonial Beach & Spa, člen Small Luxury Brand Hotels of the World. Romantická zákoutí a speciální svatební pavilon s výhledem na pláž představují výborné zázemí pro Váš svatební den.

V Barahoně můžete svůj obřad uskutečnit v butikovém hotelu Casa Bonita, který leží na vrcholu kopce s úžasným výhledem na bílou písečnou pláž a okolní hory. Hotel disponuje 12 pokoji a poskytuje absolutní soukromí.

Romantika koloniálních časů

Dominikánskou metropoli založil v roce 1496 Bartoloměj Kolumbus, bratr slavného Kryštofa – objevitele ostrova Hispaniola. Můžete se procházet křivolakými uličkami a přitom obdivovat památky z koloniálních dob, které jsou od roku 1990 zapsané na seznam UNESCO.

Foto: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

Salto Aguas Blancas, Foto: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

Vodopády ukryté v džungli

Jestliže nechcete pouze lenošit na pláži, můžete prozkoumat některý z 19 národních parků, zažít dobrodružství na lanových drahách ziplines nebo při letu balonem, nebo se vydat k vodopádu „Aguas Blancas”, který je svou výškou 83 metrů považován za nejvyšší v Karibiku. K vodopádu vede stezka džunglí a dlouhým kaňonem, na jehož konci na vás čeká fascinující vodní stěna a azurová laguna, která přímo vyzývá k osvěžující koupeli. Impozantní vodopád skýtá také poloostrov Samaná na severovýchodním pobřeží. Citronová kaskáda „El Limón“ leží uprostřed pralesa a je jednou z nejkrásnějších klenotů Dominikánské republiky. Během výpravy je nutné přebrodit několik řek, vodopád je proto nejsnáze přístupný na koni.

Setkání s delfíny a keporkaky

Při plavbách na katamaránech můžete pozorovat delfíny v jejich přirozeném prostředí, a pokud zavítáte na Samaná mezi prosincem a březnem, můžete se vydat za pozorováním keporkaků. Jedná se o působivou podívanou, kdy dvacetitunoví samci předvádějí akrobatické skoky před svými partnerkami. Cestou se staví na ostrůvku Cayo Levantado, kde lze rybařit nebo se potápět. Nezapomenutelným zážitkem pro všechny zamilované na Samaná je pak výlet na opuštěnou pláž Rincon.

Simona Juránková

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..