Partnerská sekce

Šumavu letos čeká výjimečná sezóna: otevřela hraniční přechod Modrý sloup

Partnerský článek

Národní park Šumava přichystal na sezónu 2013 hned několik turisticky atraktivních novinek. Největším tahákem by mělo být otevření nového přechodu a turistické stezky Modrý sloup. Více o tomto unikátním projektu i dalších šumavských lákadlech si můžete přečíst v následujícím článku.

Foto: CzechTourism
Schwarzwaldský plavební kanál, Foto: CzechTourism

 

Modrý sloup znovu otevřen po 17 letech

Díky otevření hraničního přechodu Modrý Sloup u Modravy dojde k propojení nejcennějších a nejpřísněji chráněných zón národních parků na obou stranách hranice. Je však nutné dodržovat speciální režim, a to především kvůli ochraně vzácného tetřeva hlušce. V zimě tu nebudou udržovány běžkařské trasy, nesmí sem psi, kola ani kočárky. Průchod bude možný jen od poloviny července do půlky listopadu.

Náš tip! Slevový portál Pepa.cz, specializující se na cestování a wellness pobyty, pro vás denně vyjednává až 80% slevy na ubytování v této lokalitě.

 

Čekání trvalo 70 let, všechny problémy stále nejsou vyřešeny

Otevření hraničního přechodu zprvu bránilo nacisty ovládané Německo, posléze nastal problém na naší straně – komunistický režim. Později naráželo otevření na aktivistické snahy nevládních organizací. Ty nakonec částečně znemožnily i otevření cesty k Modrému sloupu přes Luzenské údolí. Od pondělí 15. července tak sice turisté mohou k přechodu, ale musí volit náhradní trasy. Definitivní verdikt padne až na konci probíhajícího správního řízení.

 

Šumava otevírá i další dva přechody

Oba nově otevřené přechody také leží v okolí malebných modravských slatí. K prvnímu z nich, zvanému Sedmiskalí, povede trasa z Bučiny a otevřen zůstane celoročně. Další přechod hranic bude turistům umožněn u vyhlášené rozhledny Poledník nedaleko Prášil. Ten propojí trasu z Modravy do německého Buchenau. Přístupná bude od 15. července do 15. listopadu.

 

Další novinky pro letošní rok

Schwarzwaldský plavební kanál, jeden ze symbolů šumavských stezek, se dočkal dalšího nově zrekonstruovaného  úseku. Konkrétně jde o 3,2 km dlouhou část vedoucí z Pestřice po Modrý potok. Slavnostní otevření proběhlo 5. července za účasti plavců a vorařů z celé republiky.

Šumava také letos otevře několik nových míst pro nouzová nocoviště přímo v srdci Národního parku. Turisté tak dostanou jedinečnou příležitost obdivovat krásy noční přírody jako sám Král Šumavy. Pokud se na podobná dobrodružství přece jen necítíte, podívejte se na nabídku slev na pobyty a zarezervujte si ubytování v některé z přilehlých vesniček.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button