DopravaZprávy

Student Agency rozšiřuje vnitrostátní autobusovou dopravu v Německu

Autobusový dopravce Student Agency dále rozšiřuje své aktivity ve vnitrostátní autobusové dopravě ve Spolkové republice Německo. Aktuálně zahajuje prodej jízdenek na další vnitrostátní německou trasu Norimberk – Würzburg – Frankfurt – Bonn – Kolín – Düsseldorf, která je součástí linky Praha – Amsterdam a zpět.

Foto: Student Agency
Foto: Student Agency

První datum cesty, na které si bude možné zakoupit jízdenku, pak je 1. prosinec 2015, od kdy autobusy Student Agency začnou na této trase přepravovat vnitrostátní cestující.

Spoje na lince, která jde nově do prodeje jako další vnitroněmecká trasa jezdí 1-2x denně v každém směru (celkem 10x týdně v každém směru). Kromě posilování pozice ve vnitrostátní autobusové dopravě v Německu, posilují mimo Českou republiku žluté autobusy (na Slovensku pod značkou RegioJet) svou pozici také na trasách na Slovensku a ze Slovenska do Rakouska. Zde jsou provozovány spoje z Bratislavy přes Nitru do Banské Bystrice a nově také na autobusové lince z Bratislavy do Vídně. V obou případech se jedná o linky s vysokým počtem spojů a přepravovaných cestujících – v případě linky Bratislava – Nitra – Banská Bystrica a zpět je to až celkem 40 spojů denně; z Bratislavy do Vídně a zpět pak jezdí denně celkem 32 spojů.

Student Agency ve vnitrostátní dopravě v Německu nasazuje nejmodernější autobusy Fun & Relax, kde vedle palubního servisu v podobě nápojů a denního tisku zdarma, mají cestující k dispozici systém palubní zábavy v podobě individuálních monitorů instalovaných v jednotlivých sedačkách, na kterých mohou cestující sledovat například více než 50 filmů, poslouchat hudbu, číst zpravodajství či hrát elektronické hry.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button