WorkshopyZprávy

Stubai otevřel celoroční ledovcovou jeskyni

Jeskyně v hloubce třiceti metrů se otevřela veřejnosti začátkem července. Na zimní sezonu připravili v rakouském Stubai rozšíření snowparku BIG Family Funslope a přibude vlek Moreboards Stubai Zoo.

10-01
Zdroj: www.stubai.at

Lyžařské středisko otevřelo pod Stubaiským ledovcem 150 metrů dlouhou prohlídkovou trasu, která začíná pod lanovkou Eisgrat. Návštěvníci se nejen podívají do útrob ledovce, ale také se dozvědí, jak rychle se pohybuje ledovec, jak roste a další zajímavosti. Samostatný vstup vychází na 5 eur pro dospělé a děti nad 10 let pak zaplatí polovinu. Menší děti mají vstup zdarma.

Mezi další novinky zimní sezony patří rozšíření BIG Family Funslope o další boule, překážky a ostré zatáčky. Přibude také dodatečný vlek Moreboards Stubai Zoo pro lehké a střední sjezdovky.

Ráj pro rodiny s dětmi

Lyžařské středisko nabízí skipasy pro děti do 10 let v doprovodu platícího dospělého zdarma. Nechybějí rodinné restaurace, ubytování BIG Family Homes (herny, dětské porce, malé židličky atd.), lyžařská škola s česky mluvícími instruktory (doporučuje se rezervace předem), školka pro děti od 3 let a jesle pro děti od 3 měsíců a mnoho dalšího.

Teenageři a dospělí si mohou užívat čtyř propojených středisek Stubaiský ledovec, Schlick 2000 Ski Centrum ve Fulpmesu, lanovky Serles v Mieders a lanovky Elfer v Neustifu. Na jeden skipas tak mají zájemci k dispozici 58 sjezdovek. Bonusem je navíc 72 km běžkařských tratí, 80 km udržovaných stezek pro pěší, víc než 40 km sáňkařských drah včetně čtyř večer osvětlených sjezdovek, dva snowparky a čtyři bruslařská kluziště.

Středisko garantuje zasněžené sjezdovky od října do června. Zasněžovat začínají na Stubaiském ledovci už v září, v ostatních areálech v polovině listopadu.

V lyžařském středisku Stubai letos 11. 10. otevřeli nové veřejné spa a wellness centrum StuBay, které budou mít turisté zdarma s lyžařským průkazem Super Ski Pass.

Tip na oběd: Schaufelspitz je nejlépe hodnocená restaurace v Alpách ve vyhlášeném gastronomickém průvodci Gault Millau.

Kompletní informace najdete na www.stubai.at/cz/.

Lucie Poštolková

 

Tipy na akce zima 2014/2015
17.–19. 10. Moreboards Stubai Premiere – snowboardové soutěže
  1. 11.
Stubai jam – akce pro snowboarďáky
15.–16. 11.25.–26. 4. SAAC Basic Camp – školení a kurzy pro freeridery
13.–15. 2. SportScheck Bivouac camp – dvě noci, bivakuje se na ledovci
11.–12. 10. Weisse Wies’n – lyžařský Oktoberfest
  1. 11.
Neustift
  1. a 5. 12
Fulpmes, Tefles a Schönberg
  1. 12.
Novoroční oslavy s ohňostrojem u jezera Kampler v Neustiftu od 17.30Každý čtvrtek od 25. 12. noční sáňkování v areálu Schlick 2000
  1. 2.
Dětská slavnost BIG RON
6.–8. 3. 24. Stubaiský pohár (paragliding)

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button