AkceLidéMěsta & regiony ČRStřední ČechyTOP

Středočeský kraj zrušil konkurz na ředitele turistické centrály a vyhlásil nový

Středočeský kraj zrušil výběrové řízení na ředitele Středočeské centrály cestovního ruchu a vyhlásil nové. Důvodem byly formální nedostatky v přihláškách, část také dorazila pozdě. Zájemci se mohou nově hlásit do 19. července, uvedl na jednání krajského zastupitelstva radní pro kulturu Václav Švenda (Spojenci).

Kraj podle něj obdržel pět obálek, z toho dvě po termínu. V ostatních případech shledal formální nesrovnalosti, chyběla třeba certifikace o znalosti jazyka. Výběrová komise proto doporučila výběrové řízení zrušit a vyhlásit ho znovu.

Hejtmanství hledá nástupce Zuzany Vojtové, která se v únoru rozhodla rezignovat. Řízením organizace je nyní pověřený Marek Černoch. Vojtová nastoupila do funkce v roce 2019 za krajské koalice ANO a ČSSD podporované komunisty. Nyní hejtmanství řídí STAN, ODS, Piráti a Spojenci. Švendův předchůdce Jan Jakob (Spojenci) měl k práci Vojtové výhrady. Uvedl, že pokud by neodstoupila, byla by velmi pravděpodobně odvolána. Vojtová v únoru ČTK řekla, že je na práci, kterou se svým týmem odvedla, hrdá.

Centrála je příspěvkovou organizací kraje. Podílí se na tvorbě turistické nabídky, usiluje o maximální využití turistického potenciálu regionu a na domácím i zahraničním trhu kraj propaguje. Její součástí je i filmová kancelář, která komunikuje s filmovými producenty a produkcemi, pomáhá jim k získávání kontaktů, doporučuje místa pro filmaře a nabízí bezplatnou pomoc při přípravě natáčení v regionu.

Newsroom TTG / ČTK

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button